Karadeniz Pet

Kafadaki Kırmızılıklar

Berkay ÇAĞDAŞ

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşumun kafasında yara gibi kırmızılıklar oluştu bir veterineri aradım ancak sadece muayene için 45 lira istediler bir öğrenci olarak durumum buna pek müsait değil kuşumun yeme içme alışkanlığında bir sıkıntı yok hareketleri ve ötmesi de normal ama kafasında kırmızılıklar oluştu işte dediğim gibi ve o kırmızılık olan bölümdeki tüylerin üstünde de sanki gri noktalar var. Fotoğrafları ek olarak koydum lütfen yardım edin sizce veterinere götürmem gerekli mi tüy dökümüyle ilgili genel bir sıkıntı falan mıdır çünkü hastalık olsa hareketlerinde de değişim olur diye tahmin ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

normal bir şey mi yani geçen sene de tüy dökümü yapmıştı ama böyle bir şeyle karşılaşmamıştım

ben bi varsayımda bulunarak yeni çıkmaya çalışmakta olan tüy tomurcukları diyeceğim. Net fotolar olsaydı kesin bilgi alınırdı

1 Hafta önce benim kuşumada oldu yara izi sandım ama tüy döküyormuş. Kuşa mama takviye yap ve yulaf ver banyo yapıp sıcak ortamda tut kısa zamanda geçer inşallah.

Rica ederim. Yakında kafasını ve gagasın demirlere sürtmeye başlayınca telaşlanma :) kaşıyodur.