Karadeniz Pet

Kafes askılık

Yaagmur06

Meraklı Üye
Arkadaşlar kafes askılık almayı düşünüyorum. Forumda baktım birisi paylaşım yapmış ve kafes askılık kuşlar çiftleştiklerinde döllenme olmadığı söylenmiş. Sizin yorumlarınız neler? Kafes askılığı kullanan var mı? Öneriyor musunuz?

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Up[emoji4]

Döllenme olmaması ile kafes askılığı arasında bir bağlantı kuramadım ama askılıkta duran kafesin her tarafı açık olacağından, kuşlar kendilerini güvende hissetmeyebilir. Günün büyük bölümünü kafes dışında geçirmiyorlarsa, kafesin bir tarafının duvara veya başka bir yüzeye yaslanmış olması daha sağlıklıdır

Anladım teşekkür ederim. Bende daha yüksek olduğu için kendilerini güvende hissederler diye düşündüm

askılıkta kafes az da olsa sallanırsa sürekli, kuşları rahatsız edebilir diye düşünüyorum

askılıkta kafes az da olsa sallanırsa sürekli, kuşları rahatsız edebilir diye düşünüyorum
Bu kuşlar doğal ortamda ağaç dalına konduklarında üstünde durdukları dal sallanmıyor mu? Bence sallanma bir sorun teşkil etmez.
Benim kafamda da askılıktaki kafese yuvalık takma konusunda soru işaretleri var. Nasıl dengeleyeceksin? Dengelesen bile yemini suyunu değişirken kafes ve yuvalık sallanacak, bu kuşun yumurta ya da yavrulara zarar vermesine yol açar mı?
Daha önce deneyen varsa cevaplarsa sevinirim.

Bu kuşlar doğal ortamda ağaç dalına konduklarında üstünde durdukları dal sallanmıyor mu? Bence sallanma bir sorun teşkil etmez.
Benim kafamda da askılıktaki kafese yuvalık takma konusunda soru işaretleri var. Nasıl dengeleyeceksin? Dengelesen bile yemini suyunu değişirken kafes ve yuvalık sallanacak, bu kuşun yumurta ya da yavrulara zarar vermesine yol açar mı?
Daha önce deneyen varsa cevaplarsa sevinirim.
Kafesin diğer tarafına yuvalıkla aynı ağırlıkta bir eşya koyarak dengeyi sağlayabilirsin de suluk takıp çıkarırken sorun olabilir. Yumurta varken dikkatli olmak gerekir. Yavruda sorun olmaz.

Anladım haklısınız. Almamaya vazgeçtim. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için [emoji4] en iyisi sabit bir masa yada sehpa kullanmak [emoji4]

Anladım haklısınız. Almamaya vazgeçtim. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için [emoji4] en iyisi sabit bir masa yada sehpa kullanmak [emoji4]

Duvarada sabitleyebilirsin istediğin bir yükseklikte :) Ben öyle yaptım yeri yüksek ve kafesi bulması kolay oluyor :) yemini suyunu değiştirmeside kolay bi resim atayım istersen :)

img_2285.jpg