petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes Boyutu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Serkan KILINÇ tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    İyi akşamlar 3 dişi 3 erkek yavru alcam ve salmada besslicem salma kafesin boyu ve eni ortalama kaç olmalı toplamda 6 adet kuş beslicem ona göre arkadaslar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

güncel....................................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Elimdeki salma eni 88 cm yüksekliği 60 cm bu yeterli olurmu 6 kuşa bana küçük gelir gibime geldi ama

#1 Serkan KILINÇ, 27 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2015
  2. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Orada cok rahat 10 kuş bakılır:))

3. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Ciddimisiniz ben malum orenciyim bide kafesi dert ediyodum .Yeterlimi acaba diye cok arada kalmistim malum bakalım derkende eziyet etmeyim kuşlara sonuçta onlarnda cani var

4. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    6 kuş için cok ideal saray gibi merak etmeyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Ben mesela 1mt düz salmada :)) 8 kuşu koyuyorum:)) sanki kuş yokgibi sen düşün
    d

5. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    İyi rahatladım valla cok saolun

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Hepsi mevcut olan kafesinde bakılabilir ama yavru almak istediğin için yuvalık veya birkaç yuvalık takıldığında sorun çıkabilir belki.

7. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Ne açıdan sorun çıkabilir ?

8. Gökhan DURUKAN

Gökhan DURUKAN New Member

Beğenileri:
    0
    Salma Üretiminde kuşları yavrudan Alıp büyütmek gerekiyor.Uyumsuz kuşlar ayrılıyor.Erkek sayısı Dişi sayısına göre daha az Olmalı ve yuva sayısı Dişi sayısının iki katı olmakı

9. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Daha onceden hint bulbilu besliyordum salmada yaklasık 2 sene besledim şimdide muhabbet kuslarini salmada beslemek istiyorum fakat disi sayısınn neden 2 katı yuva olmalı onu anlamadım

10. Gökhan DURUKAN

Gökhan DURUKAN New Member

Beğenileri:
    0
    Dişiler kızgın olduklarında yada yavruları olduğunda diğer yuvalara girip yumurtalara ve yavrulara zarar veriyor.Bakıcı olsalar bile kıskançlık huyları var.Ben araştırmıştım vazgeçtim.iki katlı salmam var 120*100*100 lük.Boy atmaları için kullanıyorum

11. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    doğru diyosunuz aslında benim bir akrabamın büyük bir odayı salma yaptı bi ara kuşların arasında bi anlaşmazlık çıktı ve mallesef bir sürü kaybı oldu ...

12. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Birbirlerinin yuvasına girme, yumurtaları kırma, kavga vs gibi sorunlar olabiliyormuş.

13. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    sizde sağ olun teşekkürler.

Sayfayı Paylaş