Karadeniz Pet

Kafes Değişikliği

PofuduğunBabası

Meraklı Üye
Kuşum biraz korkak yarın büyük bir kafes almaya gideceğim nasıl yeni kafese koyabilirim biliyorum kendisi direk girmeyecek. Avucuma almayıda istemiyorum ama başka türlü koymanın yolunu bulamadım ne yapmam lazım?

Bir bakar mısınız? Olayın özeti şu:

Yarın yeni kafes alıcam. Ancak kuşum o kafese girmek istemicek hatta korkacak ne yapmam lazım kendi rızası ile girmesi için kafesi çok büyük çok geniş. Yoksa girmezse elimle mi koymam gerekiyor

Kafesin İçine görebileceği şekilde yem koyarsiniz ve kusunuz acikinca parmaginiza alıp yemi görecek şekilde kafese yaklaştırın girebilir yada avucunuzda yem yerken kafese sokun elinizi

Veya kusunuz tekse alacağınız kafesin içine telefondan karşı cinsin kur sesini açıp kafese koysaniz

Yeşilliğe hiç bir kuş Hayır diyemez 1 tutam dere otuyla çok rahat girer içeri. .

Elinizle koyabilirsiniz kuşunuz büyükse ya da size alışkınsa. Sevmiyorlar ele alınmayı ama almak zorunda kaldığımız durumlar tabi oluyor.

Hemen sokmaya çalışmayın önce odada gezinirken üstüne konsun içine baksın, ayna görürse girebilir belki, ürkütmeden birkaç günde yavaş yavaş alıştırın aceleniz yoksa. Biraz alıştıktan sonra kafesin altından sokabilirsiniz

kur sesi açın işe yarıyor benim kuşları koymanın tek yolu kafese kur sesi açıp koymak akşam ışıkları kapatarak giriyorlar.ele geliyorlar ama kafese sokacağımızı anlayınca kaçıyorlar bizde bu yolla içeri sokuyoruz :D

kur sesi açın işe yarıyor benim kuşları koymanın tek yolu kafese kur sesi açıp koymak akşam ışıkları kapatarak giriyorlar.ele geliyorlar ama kafese sokacağımızı anlayınca kaçıyorlar bizde bu yolla içeri sokuyoruz :D
Benimkide anlayınca içine girme vakti gelince küstüm diyip kaçıyor elimden. Onun dışında elimden kafamdan inmez. :D

Benimkide anlayınca içine girme vakti gelince küstüm diyip kaçıyor elimden. Onun dışında elimden kafamdan inmez. :D
benimkide aynı kafesin kapısının yanına gidince anlıyor hemen kaçıyor.iyice akıllı olmaya başladı artık telefondan kur sesi açıp telefonu kafese koyuyorum o şekilde giriyor ama bugün onu da çözdü galiba girmedi bende daldarı koydum girdi.hiç yoktan daldarıyı kaptılar uyanıklar:rolleyes:

Kafesiniz nasil olacak bilmiyorum ama 2 kafesin kaoilarini karsilikli acip koyarsaniz o yeni kafesr istediginde girebilir. Kucuk kafesiniz kapisi buyugun ki ne denk gelmezse kafesin altina duz kitap dfter gibi destekle buyuk kafesin kaoi hizasina getirebilirsiniz.