Karadeniz Pet

Kafes hakkında...

Furkan Can Şahin

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum için büyük bir kafes alacağım papağan kafesi gibi büyük olacak 1 tane mubişim var büyük kafeste rahat edermi yani büyük diye sıkılırmı? yanına eş almam gereklimi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:35 -->-> Daha önceki mesaj 13:17 --

yardım edecek olan üstadlar ?

tabiki her canlı arkadaş ister amam eyteceksen alma . büyük kafeste canı sıkılmaz tek bakcaksan aynalı şeyler hariç oyuncaklar koy kafese

Ben tek bakmak istiyorum zaten. oyuncaklarıda eksik olmayacak zaten. eğitimi zorlaştırdığını bildiğim içinde aynalı oyuncak almadım .

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum için büyük bir kafes alacağım papağan kafesi gibi büyük olacak 1 tane mubişim var büyük kafeste rahat edermi yani büyük diye sıkılırmı? yanına eş almam gereklimi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:35 -->-> Daha önceki mesaj 13:17 --

yardım edecek olan üstadlar ?

kafesin büyük olması çok iyidir ama bir kaç tavsiye yüksekliği en fazla kuşun 4 katı olsun genişliğini bol tut birde papağan kafesi demişsin tel arasındaki genişlik fazla olmasın

aslında tam papağan kafeside değil hani papağan kafesleri büyük olurya ondan dedim aslında tel aralıklarına muhakkakki dikkat edeceğim hem firar olmasın diye hemde kuşun kafası sıkışmasın diye :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

kafesin büyük olması çok iyidir ama bir kaç tavsiye yüksekliği en fazla kuşun 4 katı olsun

bir sorum var neden sadece 4 katı büyüklükte olması gerekiyor daha fazla olunca bi sıkıntımı çıkar ?

aslında tam papağan kafeside değil hani papağan kafesleri büyük olurya ondan dedim aslında tel aralıklarına muhakkakki dikkat edeceğim hem firar olmasın diye hemde kuşun kafası sıkışmasın diye :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

bir sorum var neden sadece 4 katı büyüklükte olması gerekiyor daha fazla olunca bi sıkıntımı çıkar ?

kanatlardan dolayı

yani daha fazla büyük olursa hem temizlemesi zor olur bide muhabbet kuşları çok yukarı aşağı hareket etmezler hep yanlara doğru istediğiniz kadar büyük alında sonra zaman geçtikçe temizlemesi zorlaşıyor :)

onlar kafesi kanatlarının 4 5 katı yüksekliğinde isterler çünlü kanatlarını açtıklarında ya da çiftleşme zamanında bu genişliğin önemi vardır

yani daha fazla büyük olursa hem temizlemesi zor olur bide muhabbet kuşları çok yukarı aşağı hareket etmezler hep yanlara doğru istediğiniz kadar büyük alında sonra zaman geçtikçe temizlemesi zorlaşıyor :)

hmm peki anladığım kadarıyla yüksekliğe önem vermek yerine ene ve boya önem vermemi öneriyorsunuz hemfikirmiyiz?

Geri