Karadeniz Pet

kafes kokusuna karsi cozum onerisi... onemli..

Mehmet GÜLER

Meraklı Üye
Hobi olarak besleyen çoğu arkadasimizin evinde. 1-2-3 lyada daha fazla kus çifti mevcuttur.
Benim odamda şuan yeni yaptirdigim 3 katli kafesTe (4) ve yumurtada yatan çiftin olmak üzere toplam 6 mubis var.
Mubisler kendi odamda ve odaya ilk girişimde kafesler yada kuşlara ait farklıbi koku var.
Genel temizliklerini 2-3 ggüne bir yapiyorum..

Kafama takilan bu kokunun sagligima bi etkisi olur mu? Çünkü mubislerin bulunduğu odada yatiyorum..

Bu kokuyu bastıracak odayi daha ferah tutacak ne gibi onerileriniz var..

Bu konu bir çok arkadaşiminda işine yarayacaktır.

Oda parfümü kullanabilirsin fakat oda kalıcı bir koku olmaz kuşların dışkılarımı kokuyor başka bir şeymi ? kuşun kendisi kokuyor olabilir . ılık bir suyu bir bezle ıslat ve kuşların kanat kısımlarını sabunlu suyla hafif sil . ama bez çok ıslak olmasın .

Sevgili Memocan;

Biz balık yaparken mutfağa sinen kötü kokudan 2 şekilde kurtuluruz:

1-Limon
2-Sirke :)

Balık kızartırken ya da lahana haşlarken ne ağır bi koku yayılır hah işte onu engellemek için, içi sirkeli su dolu bi tencereyi ateşte tutarız. Çokta güzel işe yarar.

Limon ise elimize sinen tüm kötü kokuları çıkarır,sadece ellerimizi limonla ovalarız.

Gelelim kafeslere;

Denemedim hiç ama odaya bir kabın içinde sirkeli su karışımı koyup,onu da kalorifer peteğinin üstüne koyabilirsin. Teorik olarak hem odadaki kokuyu alması gerekli hem de su ile odayı nemlendirir kuru ısıdan korumuş olursun.

Kafes tabanlarını sirke yahut limonla ovalayabilirsin.

Ya da başka şekilde geliştirip deneyip sonuç alıp bizleride bilgilendrebilirsin :)

Sirkeli suyu koydum bakalim kalorifere:) ne gibi bi etkisi olacak aksam gelince fark görürüm insalah.

Sirkeli suyu koydum bakalim kalorifere:) ne gibi bi etkisi olacak aksam gelince fark görürüm insalah.

Hadi inşallah.

Bakarsın yeni bir formül keşfetmiş oluruz,tarihe adımızı altın harflerle yazarız :) :)

Şaka bir yana, güzel haberlerini bekliyorum,haberdar et lütfen.
Birçoğumuzun işine yarayabilir

Etkisini gösterince bilgi veririm olumlu yada olumsuz.
Başka önerileri de alalim diğer arkadaşlardan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:33 -->-> Daha önceki mesaj 11:33 --

Güncel konu

Dostum kafesin içindeki dıçkılar ve ayrıca yuvalık çok pis kokar yavru zamanında, anne yuvalığa dışkı yapar sürekli o dışkılar ısıtır yavruları, ona çare bilmiyorum oda spreyi kullanma içerdeki oksijen alanını çok daraltılmış olur,

Dediğin gibi şuan o koku yumurtaya yatan kuştan da gelebilir. Şuan duygu arkadasimizin dediği sirkeli suyu koydum bakalim az bi etkisi de olsa iyidir

Hocam belirli saatlerde bi havalandır odayı olmaz mı öyle benimde TV oda da 1 çifthane 1 de tek kafesde kuşum var fazla koku olmuyor ama kanat çırpınca annem çıldırıyor tüyleri dökülüyor sadece.

kardeşim.SAVIC marka dezenfekte ilacı var.kokusu okadar güzelki kendine bile sıkarsın.dalin kokusu var.17 18 liraya al.kokudan temelli kurtul

Kafes için değil ama ev için sürekli kullandığım chakra clear cotton var, litresi 40 50 lira, gayet güzel tavsiye ederim

Yapacağın şey çok basit, marketlerde 4,5 TL'ye DOMESTOS satılıyor. Sprey şeklinde olandan. Kafesi, rahatça spreyleme yapabileceğin bir yere al. İçindeki aksesuarlarla birlikte. Hiç ıslatmadan direkt domestos püskürt. Yarım saat bekle. Sonra tazyikli su ile aralıksız bir 15 dakika durula. Ben haftada bir kez bunu uyguluyorum. Pırıl pırıl oluyor.

kışın okadar okmuyor ama yazın daha cok kokuyor :S

Kafes MDF olduğu için yikama zor olur. Temizliklerini 2-3 güne bir yapiyorum

kafes taban kumu kullan, faydasını göreceksin..

Hanımlar bilir çantaları ayakkabıları aldıkları zaman kutuların içinden küçücük bir paket çıkar. Onları kafes tüllerinin kenarına iğnelerseniz koku kalmaz. Yada küçük bir peçetenin içine kaya tuzu koyabilirsiniz. :)

Hanımlar bilir çantaları ayakkabıları aldıkları zaman kutuların içinden küçücük bir paket çıkar. Onları kafes tüllerinin kenarına iğnelerseniz koku kalmaz. Yada küçük bir peçetenin içine kaya tuzu koyabilirsiniz. :)

ilaçların içinden de çıkar o madde, amaç koku gidermek değil nemi önlemektir, kuşlar yerse zararı olabilir, önermem...

Gülü seven dikenine katlanır şaka bir yana bu koku olayının tek çözümü bence sık temizlik ve havalandırma ;)

H7G-R1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eğer kafesin tabanında gazete kağıdı varsa iğrenç kokuyor ben önceden gazete kağıdı koyuyordum tek mubisim olmasına rağmen rezil gibi kokuyordu :) kum veya a4 kağıt koymanızı öneririm

Geri