Karadeniz Pet

Kafes Onarımı?

• Konbuyu başlatan Önder Gürkan Oral
  • Başlangıç tarihi
Ö

Önder Gürkan Oral

Guest
Arkadaşlar şimdiki kafesim otuz santimetre ye yakın küçük bir Kafes . Ben kafesi büyütmek istiyorum dayimlardan kalan büyük bir Kafes var mavi renkli. Yalnız boyasinin bazı yerleri kalkmış bazı yerlerinde az pas var. Ben Zımpara vuracagim her yerine sonra sprey boya aldım onunla boyasam kuşa zararı olur mu?

Boyalı kafesler hep zararlıdır zaten. Bence pirinç tel kafes alın derim. Tabi elinizdekini de değerlendirebilirsiniz yinede.

Anladım da hazır elimde varken dışını sprey boyadan başka birşey mi yapsam veya ne yapabilirim?

Sprey boya kadar etkili olmayacağı için boyayın derim ama iyi bir boya olsun en azından.

Tamam cihan bey teşekkür ederim. Birde Size şey soracağım kafesin tabanını tek satan yer varmıdır veya kendim nasıl birsey yapabilirim tabanını biraz hasarlı

Hayvan dükkanlarına sorun bulabilirsiniz büyük ihtimalle.
Kendiniz belki altına o ölçülerde kafes telleri içinde kalacak şekilde ahşap bir taban ve kenarlık yapabilirsiniz tabi ahşap tabanın üstünü plastik bir şeyle kapatırsanız iyi olur.

Fikriniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim cihat bey karton plak gibi birseyle bile olur gibi

Rica ederim, evet kartonplastla olabilir. kafesin etrafını sarması açısından da ve tepsi gibi olması için de kenarlara ekleme yaparsınız. Hatta 2 taban kullanır, tepsi bölmelerinden ön tarafın altını kısaltıp tava gibi de yapabilirsiniz ama uğraştırıcı olabilir çünkü o içteki için de tepsi görünümü yapmanız gerekecektir.

Geri