Karadeniz Pet

Kafes ortamı ve yuva düzeni uygun mu?

husaysem

Meraklı Üye
Bakabilrimisiniz sice düzen ve yuva düzeni uygun mu ? Yuvaya çıkabilirler mi ? Yorumlayın arkadaşlar
7a24f8295366a3dd3e7869ec1685a443.jpg

14fcd359c93e7d7e3e4323531e15b502.jpg
3f0d073f2ca3136fa97fb9ade1706c9e.jpg
6825e2bdc29abb18e830c6f9c373333c.jpg
51f9e4f5f28b8db46169ab3bcb883acf.jpg

Birde dişi kuşum sadece dışardaki serçelere ötüyor normalde sesini duymuyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeri geliyor kafesin tavanında ters yürüyorlar her yere ulaşıyor keratalar. Yuvalığın önündeki deliğe küçük bi çubuk takarsanız daha iyi olabilir.

-Kalamar kemiğine ve kireç taşına gerek yok. Kaliteli bir markadan mineral blok alıp takın.
-Yuvalığa girmek için büyük bir efor harcıyor olabilirler. yuvalığa ulaşımı kolaylaştırın.
-3 tane suluk görüyorum. Tek suluk yeterlidir.
-O beyaz örtü neden var bilmiyorum ama kuşları izlemek güzeldir. Üşüyorlar diye örttü iseniz onu önlerinde alıp diğer 3 tarafını kapatacak şekilde örtebilirsiniz. Böylece kuşları izleme şansınız olur.

Not: Acizane tavsiyemdir.

Birde yuvaliga sıfır takmisin heraldetunegi onu biraz ara ver

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üç suluk yok iki suluk var ikide kum dolu içinde tamam yuvalıpa yol yapacağım o örtüde malum ev kalabalık rahatsız olup strese girmesinler insan görmesşnler diye örttüm onu

Tamam o yüneği düzgün yapacam

2-3 metre yüksekte kuşlar insan görseler sıkıntı olur mu ? Dolabın üstğndeler kaldırsammı örtüyü

Ortuyu kaldır o kafese de tek tünek tak hiç merak etme girecek kuş her türlü girer

-Kalamar kemiğine ve kireç taşına gerek yok. Kaliteli bir markadan mineral blok alıp takın.
-Yuvalığa girmek için büyük bir efor harcıyor olabilirler. yuvalığa ulaşımı kolaylaştırın.
-3 tane suluk görüyorum. Tek suluk yeterlidir.
-O beyaz örtü neden var bilmiyorum ama kuşları izlemek güzeldir. Üşüyorlar diye örttü iseniz onu önlerinde alıp diğer 3 tarafını kapatacak şekilde örtebilirsiniz. Böylece kuşları izleme şansınız olur.

Not: Acizane tavsiyemdir.
İlk dediğiniz çok yanlış mineral blok kalsiyum içermez gag taşı veya kalamar kemiği şarttır.

İlk dediğiniz çok yanlış mineral blok kalsiyum içermez gag taşı veya kalamar kemiği şarttır.

Kullandığım mineral blok taşın özellikleri aşağıdadır. İnternetten bi araştırma yaparsanız tüm markaların içeriğinin aşağıdaki gibi olduğunu görürsünüz. Mineral blok kullanmak kafesteki kalabalığı ortadan kaldırır. Hele ki gaga taşı diye satılan ürün en gereksiz olanıdır.

★ Kuş kumu ( sıfır incelikte kolay yiyebilir özel grit)

★ Kuş kömürü ( sterlize edilmiş)

★ Kamalar kemiği ( yıkanıp ozel ısıl işlemle sterilize edilmiş )

★ Kil ( doğal )

★ Yumurta kabuğu ( dezenfekte edilmiş ısıl işlem görerek bakterilerden arındırılmıs)

★ Kalsiyum sülfat dihidratın

Extra özel mineraller

Iyot

Mangan

Demir

Cinko

Kobalt

Bakir

Magnezyum

Üç suluk yok iki suluk var ikide kum dolu içinde tamam yuvalıpa yol yapacağım o örtüde malum ev kalabalık rahatsız olup strese girmesinler insan görmesşnler diye örttüm onu

Mineral blok takınca kuma, gaga taşına, kalamar kemiğine gerek kalmayacak. otomatik olarak suluk sayısıda bire düşecek. Kullandığım mineral bloğun içeriğini paylaştım.

Geri