Karadeniz Pet

Kafes yerini değiştirmek

Can Bey

Meraklı Üye
1 ay önce erkek kuşumun yanına dişi almıştım eşe geldiler yuvalğa girip çıkma öpüşme oluyordu. Ama çiftleşme olmamıştı daha Kafes TV nin altında bel hizasının altında duruyordu. Ben geçerken yanından dişi ürküyordu insan geçerken falan netten okudum kafesi yukarıya alın demişler hep kuşların güveni yerine gelir vs gibi 1 aydır aynı yerde duruyorlardı bende aldım yukarı tarafa koydum kafesin yeri değişti şimdi durgunlaştılar dişi kuş yuvalığa girmez oldu. Kafes yeri değişti diyemi oldu bu ne yapmam lazım 2 gündür yukarı tarafta duruyorlar. tekrar eski yerine almalımıyım yoksa yukarı tarafta dursunlar dahamı verimli olur

Yer degisikliginfen etkilenebilirler belji fakat yukari derken omus hizasinda olsun kafesin tabani daha fazlasida kusu yanliz hissettirir biraz zamanla duzelecektir sabredin

Kafesin tabanı boyumdan yüksekte duruyor. Yüksekte kuşların özgüveninin daha iyi olur diye okudum . Çİft oldukları içinde canları sıkılmaz diye düşündüm.Sadece birbirleri ile ilgilenirler çiftleşmeye yönelirler diye düşündüm

Umarım iyi olur yer değiştirdik diye kuşların psikolojisi bozulmasında :)

Geri