petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafesi streçleme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yasin erciyas tarafından 28 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. yasin erciyas

Arkadaşlar kafesin belirli yerlerine kadar Streç yaptım hem temizlik için hem kuşlar daha rahat görüntü açısından. Kuşlara bi zararı olurmu gozlerine felan

2. erkan pehlivan

erkan pehlivan New Member

Beğenileri:
    0
    bende mecbur kışın salona aldıgımda en ustu açık kalacak şekilde yapıyordum 4 tane toz dumana katıyor cunku

#2 erkan pehlivan, 29 Kasım 2014
    Son düzenleme: 29 Kasım 2014
  3. Yunus €mr€ Ş@H@N

Beğenileri:
    0
    Yemezler ise sorun olmaz gibi geliyor bana. Streç yerine tül kullansaydınız daha sağlıklı olurdu bence bu benim fikrim sizin fikrinize de saygım sonsuzdur .

4. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Sorun olmaz bende böyle yapıyorum yoksa çok kuş tozu oluyor hertaraf buda uzun vadede zararlı ,en iyisini yapmışsınız

5. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Herhangi bir sıkıntı olmaz,kullanılabilir.

6. Emre DENİZ

Sağlıksız ve gereksiz.

7. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşu seven tozuna katlanır

8. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Streç film kuşa zarar vermez zaten yiyecekleri sarmak ve tazeliğini koruması için yapılmıştır.kuş tozuna gelirsek Bunu sizin iyiliğiniz için söyledim yoksa muhabbet kuşlarını hepimiz seviyoruz onun için besliyoruz kuşu seven tozuna katlanır demişsiniz uzun vadede akciğere dolan bu toz ve mikro tüy parçaları akciğerinize dolduğunda öksürme ve balgam çıkarma ,ve derin nefes alamama gibi sağlık sorunlarını beraberinde getirir,o yüzden kuşu seven tozuna katlanır kuşu seven dışkısına katlanıra gelirsek o zaman en büyük hata o hayvanı kafeste tutmaktır ,o nedenle kuş sağlığı kadar kendi sağlığınızada önem gösterin yoksa kuşu burnunuzda beslemişsiniz açıkçası beni ilgilendirmez kulak arkasıda yapabilirsiniz bu söylediklerimi insanlara doğru bilgiyi vermekle hata yapıyosam,bidaha kimsenin ne yaptığına karışmıcam..

9. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Kuşların tellere atlaması sırasında problem olabilir bence ama tülden iyidir sanki.
    Tül ayaklarına daha çok takılır.
    Ama daha profesyonel çözümler de düşünülebilir.

10. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kafesi sık sık temizlerseniz sorun olmaz ama kafeste toz tüy vs biriktirirse kuş da solunum yolu hastalıkları oluşur dikkat edin.

Sayfayı Paylaş