Karadeniz Pet

kafesi streçleme

• Konbuyu başlatan yasin erciyas
  • Başlangıç tarihi
Y

yasin erciyas

Guest
Arkadaşlar kafesin belirli yerlerine kadar Streç yaptım hem temizlik için hem kuşlar daha rahat görüntü açısından. Kuşlara bi zararı olurmu gozlerine felan

vo0Pyp.jpg

P3F5

lzoZ6b.jpg

R6ar6a.jpg

bende mecbur kışın salona aldıgımda en ustu açık kalacak şekilde yapıyordum 4 tane toz dumana katıyor cunku

Son düzenleme:
Yemezler ise sorun olmaz gibi geliyor bana. Streç yerine tül kullansaydınız daha sağlıklı olurdu bence bu benim fikrim sizin fikrinize de saygım sonsuzdur .

Sorun olmaz bende böyle yapıyorum yoksa çok kuş tozu oluyor hertaraf buda uzun vadede zararlı ,en iyisini yapmışsınız

Streç film kuşa zarar vermez zaten yiyecekleri sarmak ve tazeliğini koruması için yapılmıştır.kuş tozuna gelirsek Bunu sizin iyiliğiniz için söyledim yoksa muhabbet kuşlarını hepimiz seviyoruz onun için besliyoruz kuşu seven tozuna katlanır demişsiniz uzun vadede akciğere dolan bu toz ve mikro tüy parçaları akciğerinize dolduğunda öksürme ve balgam çıkarma ,ve derin nefes alamama gibi sağlık sorunlarını beraberinde getirir,o yüzden kuşu seven tozuna katlanır kuşu seven dışkısına katlanıra gelirsek o zaman en büyük hata o hayvanı kafeste tutmaktır ,o nedenle kuş sağlığı kadar kendi sağlığınızada önem gösterin yoksa kuşu burnunuzda beslemişsiniz açıkçası beni ilgilendirmez kulak arkasıda yapabilirsiniz bu söylediklerimi insanlara doğru bilgiyi vermekle hata yapıyosam,bidaha kimsenin ne yaptığına karışmıcam..

Kuşların tellere atlaması sırasında problem olabilir bence ama tülden iyidir sanki.
Tül ayaklarına daha çok takılır.
Ama daha profesyonel çözümler de düşünülebilir.

kafesi sık sık temizlerseniz sorun olmaz ama kafeste toz tüy vs biriktirirse kuş da solunum yolu hastalıkları oluşur dikkat edin.

Geri