petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafeste 1 çift + 1 kuş beslenir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Hakan Sevinç tarafından 30 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan Sevinç

Benim 7 yaşında kuşum vardı yanına dişi aldım 1.5 hafta oldu hala saldırıyor alışamıcak herhalde.Bir tane daha erkek alıyım diyorum kızgın erkek dişide kızgın zaten büyük bi ihtimal eş tutarlar birbirlerini diye düşünüyorum.Alsam sorun çıkarmı?7 yaşındaki kuşum yumurtalara falan zarar verir mi?

2. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    1 çiftin yanına 1 kuş alınmaz. Alacaksanız farklı kafeslerde beslemeniz gerekir. Çift kuşların yanına bir erkek daha geldiği zaman kıskançlıktan dolayı kavga çıkabilir, birbirlerine zarar verebilirler.

7 yaşındaki kuşunuzun artık eş tutması çok zor. Eş tutsa bile yaşından dolayı artık yumurtalar boş çıkabilir. Eşini kendisinin seçmesine izin vermeniz lazım. Rastgele getireceğiniz dişi büyük ihtimalle erkeği kabul etmeyecek ve kavga çıkacaktır.

Ya da ayrı kafeste yeni bir çift alıp yavru alabilirsiniz.

3. Hakan Sevinç

Ya eş tutmadılar ki zaten hep saldıyo yeni aldığım dişide 1 yaşlarında falan kızgın dişiymiş hep yanına gidiyo yanaşıyo oda onu kovuyo bende başka bi erkek aliyim diyorum işte

4. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    7 yaşınızdaki kuşunuz ele alışıksa eş almayın bırakın alışık olarak kalsın. Eş alırsanız da çiftleşmesinde sorun olabilir yumurtalarda vs.
    Genç dişiye bir eş alın ..

5. Hakan Sevinç

Evcil ele alışık her yere geliyo =) İşte bende diyorum ki genç dişiye eş alıyım ama evcil kuşumla aynı kafesde yaşarlar mı ? Yaşarlarsa alıcam

6. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Hayır ayrı bir kafes gerekiyor ustam.

7. Hakan Sevinç

tamam teşekkürler

8. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Rica ederim.