Karadeniz Pet

Kafeste 1 çift + 1 kuş beslenir mi?

• Konbuyu başlatan Hakan Sevinç
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Sevinç

Guest
Benim 7 yaşında kuşum vardı yanına dişi aldım 1.5 hafta oldu hala saldırıyor alışamıcak herhalde.Bir tane daha erkek alıyım diyorum kızgın erkek dişide kızgın zaten büyük bi ihtimal eş tutarlar birbirlerini diye düşünüyorum.Alsam sorun çıkarmı?7 yaşındaki kuşum yumurtalara falan zarar verir mi?

1 çiftin yanına 1 kuş alınmaz. Alacaksanız farklı kafeslerde beslemeniz gerekir. Çift kuşların yanına bir erkek daha geldiği zaman kıskançlıktan dolayı kavga çıkabilir, birbirlerine zarar verebilirler.

7 yaşındaki kuşunuzun artık eş tutması çok zor. Eş tutsa bile yaşından dolayı artık yumurtalar boş çıkabilir. Eşini kendisinin seçmesine izin vermeniz lazım. Rastgele getireceğiniz dişi büyük ihtimalle erkeği kabul etmeyecek ve kavga çıkacaktır.

Ya da ayrı kafeste yeni bir çift alıp yavru alabilirsiniz.

Ya eş tutmadılar ki zaten hep saldıyo yeni aldığım dişide 1 yaşlarında falan kızgın dişiymiş hep yanına gidiyo yanaşıyo oda onu kovuyo bende başka bi erkek aliyim diyorum işte

7 yaşınızdaki kuşunuz ele alışıksa eş almayın bırakın alışık olarak kalsın. Eş alırsanız da çiftleşmesinde sorun olabilir yumurtalarda vs.
Genç dişiye bir eş alın ..

Evcil ele alışık her yere geliyo =) İşte bende diyorum ki genç dişiye eş alıyım ama evcil kuşumla aynı kafesde yaşarlar mı ? Yaşarlarsa alıcam

Geri