Karadeniz Pet

Kafeste bu şekilde duruyor

Cihatcoskun

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşu alalı 1 hafta oldu alıştırdım ele fakat 2 gündür kafeste bu şekilde duruyor yavru diye aldım tüneğe çıkmıyor yemliğe çıkıp tekrar iniyor salonda duruyordu üstünde de avize vardı akşamları uzun süre yanıyor güneşi mi algılıyor ya da başka bir durum mu var lütfen yardım edin çok üzülüyorum

Ekli dosyalar

• IMG_0957.JPG
    IMG_0957.JPG
    718 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_0953.JPG
    IMG_0953.JPG
    623.7 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_0954.JPG
    IMG_0954.JPG
    736.7 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_0955.JPG
    IMG_0955.JPG
    741 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_0956.JPG
    IMG_0956.JPG
    733.8 KB · Görüntüleme: 35
Yemesinde içmesinde sıkıntı yoksa korkmayın sanırım üşüyor. İshal falan değilse sorun değil. Sıcak tutun çünkü henüz yavru sıcak ve karanlık yerleri çok seviyorlar. Üşüyor büyük ihtimal

Guzel bir ortuyle kapatip ve sicak su torbasi koyup guzel ilik bir ortam yapin guvende ve sicak olur

Şuan 10dkdır yem yiyor baş ucuma aldım peteğe 1 karış mesafede sanki hapşırıyor gibi bide pisliğini sık yapıyor sanırım sırtında yani 2 kanat ucunun birleştiği yerde hafif bi kabarıklık var sesi ise bi cıt diyor duruyor

Birde arkadaşlar bu tahmini kaç aylık ortalama ?

Çok güzel bi kuş , tüyü kadar ömrü olur inşallah. Tam benim aradığım ama bulamadığım renk.

Gazete kağıdını günlük değişmenizi tavsiye ederim , kuş biraz ishal gibi . Meyve sebze yeşillik vermeyin . Sadece kendi yemini yesin , yere de yem koyun yada dal darı koyun kafese . Ortam sıcaklığı önemli yavrular daha narin yüzü tam görünmüyor ama 1.5 aylık gibi ...

İlaç vs öneriniz var mı ? Birde vitamini var henüz vermedim vermelimiyim ?

Vitamini suya katip ver , ben kendi kuşuma hafta da bir kez veriyorum .

Yem yemesi nasil ? Kuşlar 3-4 dk da bir dışkılayabilir

Geri