Karadeniz Pet

Kakadu Üreten Var Mı?

Chris Eddie

Yeni Üye
Gerçekten çok merak ettiğim araştırdığım fakat bir sonuca ulaşamadığım bir konu, merakımdan soruyorum. Üreten var mı?

Kakadu bakmak bir çocuk evlat edinmek gibidir. Muhabbet kuşu bakmaya benzemez.
Ne tip özellikleri olduğunu önce iyice öğrenmek sonra bu işe adım atmak gerekir.
Hem sosyal yaşantınız hem de maddi/manevi durumunuz buna uygun olmalı. Aksi
takdirde sonuç hayal kırıklığı olur.
YouTube'da kendini kedi gibi sevdirdiğini gördüğünüz videolar kakadunun önyüze
yansıyan reklam kısmıdır. Bir de işin mutfağını bilmek lazım. Mesela en kemirgen
papağan türü olduğunu biliyor musunuz? Evdeki tüm eşyaların risk altında olduğunu
masa, sandalye, koltuk vs. demeden o çok güçlü gagasıyla parçalayabildiğini biliyor
muydunuz. Ayrıca sabah ezanını müteakip yüksek desibelli çığlığıyla evdeki herkesi
hazrol vaziyetine dikebildiğini.
Bir sürü başka ayrıntı da var. Ne yazık ki bunlar bilinmeden, bir iki şirin davranışı
görülüp alınan kakadu'lar bir süre sonra sahipleri tarafından satışa çıkarılıyor. Bu
silsile ile 4,5,6 sahip değiştirebiliyorlar. En çok el değiştiren papağan türü bildiğim kadarıyla.
Şimdi aklıma geldi mesela bir yönünden daha bahsedeyim. Öyle evde bırakıp 1 hafta tatile
gidemezsin. Bir yakınının gelip yemini suyunu vermesi yetmez. Son derece
sosyal ve zeki hayvanlar olduklarından dolayı yalnızlığı kabullenemezler. Siz
tatildeyken bunalıma girme, sürekli bağırma, tüylerini yolma, kafayı yeme ihtimalleri
vardır.

Kakadu bakmak bir çocuk evlat edinmek gibidir. Muhabbet kuşu bakmaya benzemez.
Ne tip özellikleri olduğunu önce iyice öğrenmek sonra bu işe adım atmak gerekir.
Hem sosyal yaşantınız hem de maddi/manevi durumunuz buna uygun olmalı. Aksi
takdirde sonuç hayal kırıklığı olur.
YouTube'da kendini kedi gibi sevdirdiğini gördüğünüz videolar kakadunun önyüze
yansıyan reklam kısmıdır. Bir de işin mutfağını bilmek lazım. Mesela en kemirgen
papağan türü olduğunu biliyor musunuz? Evdeki tüm eşyaların risk altında olduğunu
masa, sandalye, koltuk vs. demeden o çok güçlü gagasıyla parçalayabildiğini biliyor
muydunuz. Ayrıca sabah ezanını müteakip yüksek desibelli çığlığıyla evdeki herkesi
hazrol vaziyetine dikebildiğini.
Bir sürü başka ayrıntı da var. Ne yazık ki bunlar bilinmeden, bir iki şirin davranışı
görülüp alınan kakadu'lar bir süre sonra sahipleri tarafından satışa çıkarılıyor. Bu
silsile ile 4,5,6 sahip değiştirebiliyorlar. En çok el değiştiren papağan türü bildiğim kadarıyla.
Şimdi aklıma geldi mesela bir yönünden daha bahsedeyim. Öyle evde bırakıp 1 hafta tatile
gidemezsin. Bir yakınının gelip yemini suyunu vermesi yetmez. Son derece
sosyal ve zeki hayvanlar olduklarından dolayı yalnızlığı kabullenemezler. Siz
tatildeyken bunalıma girme, sürekli bağırma, tüylerini yolma, kafayı yeme ihtimalleri
vardır.

Ben alıcam demedim sadece meraktan sormuştum, bütün bunları da tahmin edebiliyorum, eğer alacak olsaydım bunları çoktan göze almış olurdum, bunların hepsi olacak çocuğunuzda da olabilir kemirmek tüy yolma vs şeyler harici.