petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kakadu Üreten Var Mı?

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Chris Eddie tarafından 1 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Chris Eddie

Beğenileri:
    1
    Gerçekten çok merak ettiğim araştırdığım fakat bir sonuca ulaşamadığım bir konu, merakımdan soruyorum. Üreten var mı?

2. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
  3. Chris Eddie

Beğenileri:
    1
  4. FFTekdemir

FFTekdemir Member

Beğenileri:
    21
    kakadu bakmak isterdim ya

5. Chris Eddie

Beğenileri:
    1
    Bende öyle, gerçekten çok tatlılar, çok masumlar, kader kısmet belki bir gün... :)

6. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Kakadu bakmak bir çocuk evlat edinmek gibidir. Muhabbet kuşu bakmaya benzemez.
    Ne tip özellikleri olduğunu önce iyice öğrenmek sonra bu işe adım atmak gerekir.
    Hem sosyal yaşantınız hem de maddi/manevi durumunuz buna uygun olmalı. Aksi
    takdirde sonuç hayal kırıklığı olur.
    YouTube'da kendini kedi gibi sevdirdiğini gördüğünüz videolar kakadunun önyüze
    yansıyan reklam kısmıdır. Bir de işin mutfağını bilmek lazım. Mesela en kemirgen
    papağan türü olduğunu biliyor musunuz? Evdeki tüm eşyaların risk altında olduğunu
    masa, sandalye, koltuk vs. demeden o çok güçlü gagasıyla parçalayabildiğini biliyor
    muydunuz. Ayrıca sabah ezanını müteakip yüksek desibelli çığlığıyla evdeki herkesi
    hazrol vaziyetine dikebildiğini.
    Bir sürü başka ayrıntı da var. Ne yazık ki bunlar bilinmeden, bir iki şirin davranışı
    görülüp alınan kakadu'lar bir süre sonra sahipleri tarafından satışa çıkarılıyor. Bu
    silsile ile 4,5,6 sahip değiştirebiliyorlar. En çok el değiştiren papağan türü bildiğim kadarıyla.
    Şimdi aklıma geldi mesela bir yönünden daha bahsedeyim. Öyle evde bırakıp 1 hafta tatile
    gidemezsin. Bir yakınının gelip yemini suyunu vermesi yetmez. Son derece
    sosyal ve zeki hayvanlar olduklarından dolayı yalnızlığı kabullenemezler. Siz
    tatildeyken bunalıma girme, sürekli bağırma, tüylerini yolma, kafayı yeme ihtimalleri
    vardır.

7. Chris Eddie

Beğenileri:
    1
    Ben alıcam demedim sadece meraktan sormuştum, bütün bunları da tahmin edebiliyorum, eğer alacak olsaydım bunları çoktan göze almış olurdum, bunların hepsi olacak çocuğunuzda da olabilir kemirmek tüy yolma vs şeyler harici.

Sayfayı Paylaş