Kanadı, kuyruğu kesilmiş kuş :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve OZKANAVLAK tarafından 14 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. OZKANAVLAK

OZKANAVLAK Aktif Üye

Beğenileri:
    8
    Yer:
    ...
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Herkese iyi bayramlar,
    Dün akşam bir tanıdığımızın evine gittik. Çok tatlı bir muhabbet kuşu var. Kuş çok hırçın , ısırıyor dedi. Salalım dedim, kuş ciyak ciyak bağırdı. Meğer, kuşun kanadını kuyruğunu kesmişler alışsın diye ama neredeyse hepsini :( kuş uçmayı bırakın, zıplayarak dolaştı evin içinde. Sonra koltuğun altına kaçtı, ödüm patladı. Uzun zamandır hiç uzamamış kuyruğu.

Eşim de ben de kızdık, ne hale gelmiş kuş dedik. Kadının eşinin haberi yokmuş, o Da kızdı.
    İçim acıdı, aklıma geldikçe deli oluyorum. Kanepenin altından eşimle çıkardık. Kafese koyduk ama hayvancağız öyle bir korkmuş ki:mad:
    Uzamaz mı artık o tüyler?

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    452
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Yazık. Kim kesmiş tüyleri?

Vitamin takviyesi ile uzar. Suyuna takviye ayrıca sebze ve meyve vermek bu açıdan iyi olacaktır. Arada yumurta maması da yapılırsa protein ihtiyacını da o şekilde sağlar.

OZKANAVLAK bunu beğendi.
  3. OZKANAVLAK

OZKANAVLAK Aktif Üye

Beğenileri:
    8
    Yer:
    ...
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kadının oğlu kesmiş, alışsın diye. Söyleyeyim de vitamin alsın bari. Teşekkürler

Hayvansever03 bunu beğendi.
  4. xLimon34x

xLimon34x Profesyonel

Beğenileri:
    137
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Kökden çekilmesi de gerekebilir uzamayabilir.

OZKANAVLAK bunu beğendi.
  5. Hayal Güç

Hayal Güç Profesyonel

Beğenileri:
    84
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    İnsanlar ne hale gelmiş yazık. Hiç vicdanda mı kalmadı ya? Kendilerine sorsaydınız keşke itaat amaçlı kolları bacakları kesilse kabul ederler miydi? Yazınızı okurken benim içim acıdı. Sırf kendilerini düşündüklerinden, fazla uğraşmadan hemen alışsınlar, gel deyince gelip, git deyince giden bir köle istiyorlar sanırım. Her insan hayvan sahiplenemez, tıpkı her insanın hayvan sevemediği gibi bu vicdan meselesi biraz. Umarım düzelir kuşları, sonra da bir yolunu bulup kaçıp gider onu sebepsiz sevebilecek birilerine.

OZKANAVLAK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş