Karadeniz Pet

kanadında kırmızılıklar var

Adem Çetinkaya

Yeni Üye
merhaba. kuşumun kanadında kan toplamış gibi kırmızılıklar var. küçük olduğu için diye düşünüyordum ama hala geçmedi. uçması çok düzgün değil 2 tane kuşum var diğeri gibi uçamıyor kendi başına kafesten çıkmıyor biraz durgun diğerine göre. fotoğraf koydum yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• reqee.jpg
    reqee.jpg
    271.2 KB · Görüntüleme: 33
O telek çıkarken kanadını çarpmış sanırım. Patlamış. Tüye girerse düzelir. Nazikçe çekebilirsiniz de o tüyü.

ikisi de uzun zamandır böyle yaklaşık 1 yaşında sanırım hala uçma becerisi tam değil. diğer kuşum manevra konma v.s. her şeyi kolayca yapıyo ama bu daha gelişmedi. normal mi acaba yoksa bunlar yüzünden mi. diğer kanat da bu

Ekli dosyalar

• rewwwe.jpg
    rewwwe.jpg
    306.5 KB · Görüntüleme: 24
Hiç tüy değişti mi sizdeyken ? Değiştiyse önce kanadı ve uçması nırmal miydi ? 1 yıldır sizde olduğuna göre tüye girmiş olması lazım.

2 kuş aynı kafeste. zaman zaman aşırı tüy döküyorlar ama ilk kuşlarım hani anlayamıyorum hangisi girmiş oluyo. geldiğinde daha kötüydü ilk saldığımda etrafa çarpıyodu şimdi biraz dönüp konuyo uçması biraz daha gelişti.

diğer kuş ilk geldiklerinde bundan biraz daha büyüktü. o daha da gelişti ama bu çok az büyüdü. zaten diğerine göre iştahı da az. ikisi de erkek bu arada

selçuk bey. bu tüyleri kendim çeksem bi problem olma ihtimali var mı 3-4 tane çünkü. çok acı çeker mi acaba bi bilene mi yaptırsam ne tavsiye edersiniz

Siz yapabilirim diyorsanız yapın önemli olab tutuşunuzun sağlam olması tüyü hızlıca çekmekisiniz. Yavaş yavaş çekerseniz canı daha çok yanar. Mutlaka acır ama dediğim gibi yaparsanız fazla da acımaz. Hepsini aynı anda çekmeyin birer hafta arayla çekin. Çektiğiniz tüyün filizlendiğini görmeden de kuşu elinize almayın hatta dışarı da salmayın derim. Tekrar patlayabilir çünkü.

Geri