Karadeniz Pet

Kanarya Kafes Yakında Kurulum

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Sa evimde suanda 1 cift muhabbet kusu ve 140 litre akvaryum bulunuyor. Ama belli bir sureligine(birkac yil) akvaryumu bozacagim yerine muhabbet kusuna ek olarak kanarya almak istiyorum. Ancak kanarya hakkinda bilgim yok. Kanarya bakimi beslenmesi uremesi vs. Muhabbet kusu ile farki varmi varsa neler.
1 cift herhalde bakabiliyoruz kafeste
Kafes ortalama olarak ne kadar buyuklukte olmali
Salma veya cifthanemi daha iyi yoksa degisik sekillerde ev gibi olanlarmi
Ayrica suanda muhabbet kusumunda kafesi kucuk onada kafes alacagim ne kadar buyukluk gerekli
Kanarya icin hangi ekipmanlar gerekli
Fotograf ile desteklerseniz sevinirim soru cok kusuruma bakmayin .

http://www.emrekafes.com/ adresinden inceleyebilirsiniz. Soldaki muhabbetler ortadaki ve sağdaki ise kanaryalara uygun. Siparişi verip yaptırabilirsiniz.
upload_2016-9-22_14-34-24.png

Peki diğer şeyler. Kanaryalarda bakım beslenme üreme. Ve yem veya malzeme alabileceğimiz kapıda ödemeli site varmı acaba ?
Evcilal nasıl sizce veya başka site ?

Kanarya yemi Aspur. Muhabbetler aynı yemi yiyebilirler. Muhabbetleri darı türleri ile beslemek daha doğru. Ama Kanaryalar pek darı ile beslenmezler. Her ikiside akıllı yemlik ile beslene biliyor. Sulukları ve mamalarıda, kuş kumları, kalamarları aynı. Kanaryalar daha hassas. Sıcak soğuk değişimi ani olmamalı. Hobipet ten her türlü malzemeyi alabilirsiniz.
Yalnız yuvalıkları farklı. Kanaryalar Mart gibi başlayıp sıcaklarla yavru vermeyi bırakıyorlar. Muhabbetler sıcaklık uygun oldu mu 12 ay ama sağlıklı olan yılda 2 defa tüye girip dinlenmeleri.

Teşekkürler. Herşey tamamda kafes olarak bende şuanda içinde 1 çift muhabbet kuşu olan dayang 30 veya 35 cm kare kafes var. Muhabbetlere salma veya çifthaneye geçirsem 1 çift kanaryaya eski kare kafes yeterli gelirmi yoksa kanarya içinde farklı büyük kafes almam gerekirmi ?

Benim şahsi görüşüm 60x40x40 cm den küçük yere kuş koymak doğru değil. Kuşlar yağlana biliyorlar ve üreyemiyorlar. Üretmeyecekseniz siz bilirsiniz. Sadece 2 tünek olsun tünekten tüneğe zıplayarak değil uçarak gitsinler kanatlarını kullansınlar. Fazla tünek kuşlara kötülük etmektir.

Teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağım. Şuanda akvaryum vs var onları satacağım 1 hafta içinde alırım kafesi. Son bir sorum olacaktı kuşlara sürekli olarak hazır mama vermenin zararı varmı acaba ?
Ve önceden kafeste 2 adet erkek kuş vardı durmadan ötüyorlardı. 2 hafta önce erkeğin tekini verdim yanına dişi aldım. Ama bu seferde hiç sesleri çıkmıyor ötmüyorlar. Arada sırada kendi aralarında konuşurmuş gibi çok az ses çıkartıyorlar sebebi nedir acaba ?

Sürekli mama vermeniz yağlanma ile sonuçlana bilir. Kızıştırmak için haftada 3-4defa yumurtada yine aynı şekilde yavruda özellikle en küçüğü 10 günlük oluncaya kadar hergün sonra gün aşırı verebilirsiniz.
Kanaryalara kızıştırmak için haftada 4 gibi yavruda ise hem sabahtan hem de öğleden sonra olmak üzere günde 2 defa tavsiye edilir.
Kuşunuz değişiklikten strese girmiş olabilir biraz vitamin takviyesi yaparsanız iyi olur.