petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanat tüyü düştü?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve MuhabbetDostu tarafından 29 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. MuhabbetDostu

MuhabbetDostu New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bugün kuşum kendi isteğiyle banyo yaptırdık. Suyun içine atladı aynasına baktı. Fakat çıkardığımda bir uzun tüyünün koptuğunu fakat kanama yapmadığını farkettim. Şimdi kafesinde sessiz oturuyor ama ben çok telaşlıyım. Lütfen yardım edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:53 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

Maalesef kanat tüyü değil. Bildiğimiz kuyruğu.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Kuşlar vücutlarındaki tüm tüyleri zaman içinde değiştirirler. Senin saçını kestirmen gibi bir şey.
    Demek kuyruk tüyünün de değişme vakti gelmiş. Tasalanmana gerek yok. Bu kadar telaşlı olmayın yahu..

#2 Levent ACAR, 29 Ekim 2015
    Son düzenleme: 29 Ekim 2015
  3. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tuy dokumune girmiştir sıkıntı yapmayın birde havalar soğuk eğer banyo yaptırdığınız yer sıcak değilse kuşu usutebilirsiniz dikkat edin. Ayrıca banyo yaptığı içinde dinleniyordur şimdi. Kış aylarında bende banyo yaptırırdım fakat ev merkezi sistemdi o zaman ve dışarısı buz gibiyken ben evde terliyordum. Eğer böyle bir durum yoksa kış aylarında çok fazla banyo yaptirmamaya özen gösterin.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. MuhabbetDostu

MuhabbetDostu New Member

Beğenileri:
    0
    Yani artık evimizin neşesi olduğu için, telaşlanmamız normal. Anlayışla karşılıcağınızı umuyorum. Bu site zaten o işler için yokmu?

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Gürkan 1 tüy düştü o kadar, nedir telaşlandıracak anlamadım. Kibarca da anlattım durumu. Kuşun hasta değil, sağlığı yerinde, zaten suya kendi girmiş. Korkmaman gerekir bunlardan. Metanetli olursun bundan böyle tüy düştüğünde.

6. MuhabbetDostu

MuhabbetDostu New Member

Beğenileri:
    0
    Siz beni yanlış anladınız :D Ben küstahlık yapmaya gelmedim buraya. Sadece kibarca tepkimi söyledim o kadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:59 --

Yani özür dilerim tepkim için.

7. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Benim bir ciftimin disisi kulucka sirasinda ciftlesmek isteyen erkegin kuyrugunu komple kopartti.Erkek kuyruksuz tunekte zar zor dengesini buluyordu. Iyi bir beslenme ile 2 aydan kisa bir surede yeni kuyruk tuyleri cikti, masallah canavar gibi oldu, telaslanmaniza gerek yok.

#7 Korhan KARAOREN, 29 Ekim 2015
    Son düzenleme: 29 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş