Karadeniz Pet

Kanat tüyü düştü?

MuhabbetDostu

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün kuşum kendi isteğiyle banyo yaptırdık. Suyun içine atladı aynasına baktı. Fakat çıkardığımda bir uzun tüyünün koptuğunu fakat kanama yapmadığını farkettim. Şimdi kafesinde sessiz oturuyor ama ben çok telaşlıyım. Lütfen yardım edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:53 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

Maalesef kanat tüyü değil. Bildiğimiz kuyruğu.

Kuşlar vücutlarındaki tüm tüyleri zaman içinde değiştirirler. Senin saçını kestirmen gibi bir şey.
Demek kuyruk tüyünün de değişme vakti gelmiş. Tasalanmana gerek yok. Bu kadar telaşlı olmayın yahu..

Son düzenleme:
Tuy dokumune girmiştir sıkıntı yapmayın birde havalar soğuk eğer banyo yaptırdığınız yer sıcak değilse kuşu usutebilirsiniz dikkat edin. Ayrıca banyo yaptığı içinde dinleniyordur şimdi. Kış aylarında bende banyo yaptırırdım fakat ev merkezi sistemdi o zaman ve dışarısı buz gibiyken ben evde terliyordum. Eğer böyle bir durum yoksa kış aylarında çok fazla banyo yaptirmamaya özen gösterin.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar vücutlarındaki tüm tüyleri zaman içinde değiştirirler. Senin saçını kestirmen gibi bir şey.
Demek kuyruk tüyünün de değişme vakti gelmiş. Tasalanmana gerek yok. Bu kadar telaşlı olmayın yahu..

Yani artık evimizin neşesi olduğu için, telaşlanmamız normal. Anlayışla karşılıcağınızı umuyorum. Bu site zaten o işler için yokmu?

Gürkan 1 tüy düştü o kadar, nedir telaşlandıracak anlamadım. Kibarca da anlattım durumu. Kuşun hasta değil, sağlığı yerinde, zaten suya kendi girmiş. Korkmaman gerekir bunlardan. Metanetli olursun bundan böyle tüy düştüğünde.

Gürkan 1 tüy düştü o kadar, nedir telaşlandıracak anlamadım. Kibarca da anlattım durumu. Kuşun hasta değil, sağlığı yerinde, zaten suya kendi girmiş. Korkmaman gerekir bunlardan. Metanetli olursun bundan böyle tüy düştüğünde.
Siz beni yanlış anladınız :D Ben küstahlık yapmaya gelmedim buraya. Sadece kibarca tepkimi söyledim o kadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:59 --

Yani özür dilerim tepkim için.

Arkadaşlar bugün kuşum kendi isteğiyle banyo yaptırdık. Suyun içine atladı aynasına baktı. Fakat çıkardığımda bir uzun tüyünün koptuğunu fakat kanama yapmadığını farkettim. Şimdi kafesinde sessiz oturuyor ama ben çok telaşlıyım. Lütfen yardım edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:53 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

Maalesef kanat tüyü değil. Bildiğimiz kuyruğu.
Benim bir ciftimin disisi kulucka sirasinda ciftlesmek isteyen erkegin kuyrugunu komple kopartti.Erkek kuyruksuz tunekte zar zor dengesini buluyordu. Iyi bir beslenme ile 2 aydan kisa bir surede yeni kuyruk tuyleri cikti, masallah canavar gibi oldu, telaslanmaniza gerek yok.

Son düzenleme:
Geri