Karadeniz Pet

.. Kapı Zili taklit ederse...

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
forumda bi çok yerde kapı zilini taklit eden ve ıslık çalan kuş yazısı okudum. kapı zilini taklit eden telefonu neden etmesin. zaten telefonları seviyolar mubişler diyerekten bende düşündümki gündüzleri işteyim. kullanmadığım bir cep telefonunun alarmını kursam her yarım saatte bir ses kaydımla CİCİKUŞ CİCİKUŞ diye 5 dk çalsa telefon. sürekli çalmıyor çünki strese girer. konuşmasında etkili olacak mıdır acaba.

ve hatta arada birde müzik çalsa telefon.. alarm sesi her alarm için ayarlanabiliyor nasılsa.

ne dersiniz ?

hergün denenirse ve cicikuş diye seslenilirse neden olmasın ;)

forumda bi çok yerde kapı zilini taklit eden ve ıslık çalan kuş yazısı okudum. kapı zilini taklit eden telefonu neden etmesin. zaten telefonları seviyolar mubişler diyerekten bende düşündümki gündüzleri işteyim. kullanmadığım bir cep telefonunun alarmını kursam her yarım saatte bir ses kaydımla CİCİKUŞ CİCİKUŞ diye 5 dk çalsa telefon. sürekli çalmıyor çünki strese girer. konuşmasında etkili olacak mıdır acaba.

ve hatta arada birde müzik çalsa telefon.. alarm sesi her alarm için ayarlanabiliyor nasılsa.

ne dersiniz ?

Dostum gün içinde kuşları eğitmek çok zor dikkatleri çünkü sürekli çevredeki eşyalarda oluyordu. Bak ne yap biliyor musun eğer amacın konuşturmaksa konu açmıştım ordada paylaştım ama sen Gündüz sadece müzik aç ona ve oyun oyna konuşturma işlerini akşamları kuş uyuklama zamanında ve sabah kalkar kalkmaz yap 1.5 ayda başlar konuşmaya tabi henüz yavru ise kuşun. Kuşun 3-3.5 aylık olmuş biraz geç kalmışsın ama hala şansın var

Eğer bir kuşunuz varsa eğitilmelik yavru , eğer sürekli yanında olamıyorsanız istediğiniz kelimeleri bir ses kaydedici cihazla sürekli tekrarlatarak konusturulabilir.

Kuşla direk siz ilgilenirseniz daha öğretici olur bence.
Bende tek kuş vardı evde tek kalıyordum ve öğlenleri akşamları eve geldiğimde kapıyı açınca babacık gelmiş diye sesleniyordum, bi kaç ay sonra kapı sesini duyduğunda babacık gelmiş demeye başladı.

Kuşla direk siz ilgilenirseniz daha öğretici olur bence.
Bende tek kuş vardı evde tek kalıyordum ve öğlenleri akşamları eve geldiğimde kapıyı açınca babacık gelmiş diye sesleniyordum, bi kaç ay sonra kapı sesini duyduğunda babacık gelmiş demeye başladı.

Hm. Kaç aylıkken konuştu

Geri