petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kemiriyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Elif Akyüz tarafından 18 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Arkadaşlar 3 hafta oldu alalı. Bu fotoğraf ilk 1 haftadan. Aramız çok iyi. Kafama konar elime konar omzuma konar. Ama bi türlü ısırma huyundan vazgeçemedi. Kafese elimi uzattığım zaman falan değil de. Gelip elime konuyor sonra elimi didekliyor. Konduğu her yeri didekliyor. Özellikle derileri daha çok kemiriyor. Bu durumdan rahatsız olmaya başladık. Omzumuza konduğu zaman korkuyoruz kulağımızı kemiriyor çünkü. Ne yapmalıyım. Ve imkanı yok öptürmüyor kendisini yaklaşamıyorum

ilaydaa00 bunu beğendi.
  2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    her kuşun kendisine göre karakter yapısı vardır. kafesinde gaga taşı ve kalamar kemiği bulunsun yanına bi kız arkadaş alırsanız bu yakısıklı erkeğin ısırması azalacaktır hemde arkadaş olarak büyür yalnız kalmaz

Elif Akyüz bunu beğendi.
  3. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    1 çift kuşum var. Bu yakışıklıyı bana arkadaşlık etsin diye aldım. Kafesinde gaga taşı bulunuyor. Biraz canice olacak ama yanına eş almayı düşünmüyorum. Eş alınca çok yabanileşiyorlar çünkü. Amacım eğitip konuşturup bana arkadaşlık etmesi

ilaydaa00 bunu beğendi.
  4. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Aynen benim kuşumu tarif ettiniz sanki. Dün resmen kolumu kanattı. Hiç korkutmuyorum çok seviyorum ama neden böyle ısırıyor çözemedim :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Elif Akyüz bunu beğendi.
  5. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Benim için sorun yok ben katlanıyorum ama bizimkiler kızıyor ısırıyor çıkartma acıtıyor falan diyorlar. Anlamadım ki neden böyle

6. Furkan Yıldız

Beğenileri:
    6
    Nasıl oyle egittiniz yani kafaniza falan konmasini nasil yaptiniz egitim aşamalarini anlatabilirmisiniz?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elif Akyüz bunu beğendi.
  7. atlykrm

atlykrm New Member

Beğenileri:
    1
    ısırdığında kız kuşa kardeşim zamanla ısırmaması gerektiğini anlar

Elif Akyüz bunu beğendi.
  8. Adnan83

Adnan83 Member

Beğenileri:
    20
    Sende onu ısır anlasın birdaha ısırmaz :D . İşin şakası, öyle birşey yaparsa kız ona, sesini yükselt ve direk kafese geri koy. Her ısırdığında kızarak kafese geri koy. Belli bir zaman sonra geçecektir.

Elif Akyüz bunu beğendi.
  9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Elif Akyüz bunu beğendi.
  10. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Kuş zaten insana çok yakındı ilk kafese ayırıp baktık insana yaklaşımı nasıl diye. 2 gün kafesinden çıkarmadım. Elimi ben içerde bekletmedim direk karnına baskı uygulayıp çıkmasını sağladım. Şimdi elimi uzatınca direk çıkıyor. Ama en büyük yararı şu oldu kafes kapağını açıp beklemiyorum çıkmasını girmesini kendisi yapamıyor ben yapıyorum. O yüzden girmek istediği zaman direk yanıma geliyor. Bunu deneyin. Herkese çok teşekkür ederim. Ama yeni olunca benden ürkmez değil mi kızınca

11. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Uğur bey aynı şekilde hiç tepki vermiyorum canım yansa bile duruyorum. Ama genede ısırma şekli devam ediyor

12. Furkan Yıldız

Beğenileri:
    6
    Elif hanim peki genelde kafes icindemi yoksa kafes disinda mi egitim yapiyorsunuz
    Sorularim meraktandir benim de yavru bir kusum var da :)

13. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Kafes içinde sadece ilk 2 gün parmağıma çıkmayı öğrettim. Geri kalan tüm günler vaktim oldukça sürekli dışarıya çıkartıyorum. Ve genelde dikkatini çekecek oyuncakları ya da bişeyleri sallıyorum o şekilde elime gelmesini öğrettim. Genelde elimde bir şey görsün meraktan hep geliyor. Dediğim gibi kemirmeyi çok sevdiğinden yeter ki kemirecek bir şeyler olsun. Bulamazsa el ayak kemiriyor :D

14. Furkan Yıldız

Beğenileri:
    6
    Insallah benim kusumda alisir cunku es kuslarimi sattim bunu ele alistirip konusturmak ve ailemizin bir uyesi yapmak istiyorum

15. Özgünn

Özgünn Member

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar papağanların(muhabbet kuşuda bir papağan türüdür) ciddi anlamda çok farklı ve de güçlü yetenekleri bardır. Arkadaşınızı 20 30 metre uzaktan bakın gözüne bakın. Burnununa dudağınına gözününe baktığınızı anlamaz ama papağanlar samtim santim fark eder.
    Biz gülerken bile yüzümüzde yüzlerce kas oynuyor. Kuşumuz en ufak ayrıntıyı bile falr ediyor.
    Biz onu yiyecek kadar çok seviyoruz ya. Ha işte o da bizi yiyecek kadar çok seviyor :D
    Annem bazen sevmekten ağzına sokar kuşları :D sonra kuş omuzda dururken taak birden ısırır. Neden? Çok acıttı? Yiyor bizi :D
    Bazen burun deliklerimi tutar çeker benim :D neden çünkü ben onu mıncıklıyorum genellikle :D
    Hayvanların dili yok ki anlamıyoruz :D
    Köpekler de bazen sahibini ısırır ve biraz da acıtır hatta hırlarayarak yapar bunu. Hurda amaç saldırmak değil. Biz onu severkenki halde kalbimiz ona sinirli olduğumuzdaki halinde aynı. Yani aynı adrenalin hormonu salgılanıyor. Biz onu yeriz yeriz ama o da bizi yer yer :D :D

Elif Akyüz bunu beğendi.
  16. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Hahahah bende zaten bilerek yaptığını düşünmüyorum öyle olsa elimi uzatınca saldırır ama bunun ki birazda oyun amaçlı. Ama canımızı ilk yakmıyordu büyüdükçe sert ısırmaya başladı. Birazda uraşıyor genelde. Hele babamın kolunda olan bene taktı adamcağız kurtulamıyor. Nereye gitse kuş koluna yapışıveriyor :) furkan bey benimde 1 çift kuşum var. Bende sizin gibi kendime alıştırmak için bir başka kuş daha aldım. Ama şunu söylemeliyim ki kimde muhabbet kuşu varsa herkesin kuşu sahibine alışık. Sorun galiba çok üstüne düşmemekten geçiyor. Çünkü neyin üstüne düşsek hep ters tepti. Ben dişi kuşu kendime alıştırmayı denedim son zamanlar da imkanı yok yakalayıpta kafesine koyamadım. Çok ilgi gösteriyordum. Sürekli yanındaydım. Ve sabırsızdım. Konuşacak mı alışacak mı. Benim ilk kuşum 13 yıl yaşadı benimle. O zamanlar konuştuklarını bile bilmiyordum kendi kendine oldu her şey çocuktum. Ben şunu biliyorum ki çok düşkün olmayın çok umutlanmayın her şey zamanla yerine oturuyor. Sadece kuşunuza dışarıda varlığınızı hissettirin. Ve zamanla mecburiyet alışkanlık daha sonra sevgi olsun

ilaydaa00 bunu beğendi.
  17. brksnck

brksnck Member

Beğenileri:
    7
    Ben ısırınca şşt diyorum bi daha ısırırsa kafese sokuyorum artık öğrendi çok az ısırıyor. Artık ısırıp kaçıyor biliyor ne olucağını:D

Elif Akyüz bunu beğendi.
  18. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    O zaman artık bende kızmaya başlıyım:))

Sayfayı Paylaş