Karadeniz Pet

Kendi Gaga Taşımız(DEV KONU)

sampiyon33

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere düşük maliyetli kalsiyum blogumuzu nasıl yapacagımız gösterecegim .

Malzemeler;
-Kalsiyum karbonat
-Gazı alınmıs soda
-Alçı
-Toz halıne getirilmiş yumurta kabugu
-TEL
-Kalıp(Danone Kalıpları)

Hazırlanışı;
Bir kapta kalsiyum karbonatı alçıyı ve toz haline getirdiğimiz yumurta kabugunu bire bir oranda karıstırıyoruz.Ardından gazı alınmıs sodamızı karışım hamur kıvamına gelecek kadar ekliyoruz.Daha sonra hazırlamıs oldugumuz karısımı kaba döküyoruz.Daha sonra telimizi u seklinde büküm yerlerinden karısıma yerleştiriyoruz.Telin uçları dısarda kalıcak sekilde ama kafese asıcaksınız.2 gün güneş alıcak bir yerde bekletiyoruz.Eğer kalıptan cıkartında bozulacak gibi olursa veya bunu hissederseniz 1 gün daha kalabilir.Yani tam kuruyana kadar :D .

Hiç olmazsa içimiz rahat olur içinde kim bilir ne car diye düşünmeyiz.. Konuya resimde ekleseydiniz gerçekten dev konu olabilirdi.. Teşekkürler Paylaşım için..

İyi fikir..
Alçıyı azaltmakta fayda var.

ilk fırsatta denerim

Hiç olmazsa içimiz rahat olur içinde kim bilir ne car diye düşünmeyiz.. Konuya resimde ekleseydiniz gerçekten dev konu olabilirdi.. Teşekkürler Paylaşım için..

Arkadaşlar forumda ben daha önce resimli bir konu açmıştım zaten :D arkadaş dev konu yazmıs ama D:

http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/gaga-tasi-yapimi-tarifi-37419.html

Paylaşım için teşekkür ederiz

Geri