petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kendi kakasını yiyor. Bu yüzden ishal oldu.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Kuşum kendi kakasını yiyor 2 gündür :( Bir kaç gündür de çok agresif. Kafesindeyken yemiyor ama dışarıda oynarken kakasını yapıyor ve dönüp gagalıyor.

Ayrıca dünden beri kakası şöyle;

Bazen de tamamen sulu yapıyor. Suluğuna kahve koydum. Birazdan da patates haşlayıp vereceğim.

Ama neden böyle yaptığını anlayamadım. Daha önce yapmıyordu. Böbreklerinde filan sıkıntı olabilir mi acaba ? :( Biraz araştırma yaptım. Bazen besin eksikliğinden yaptıkları filan yazıyor ama gaga taşı, mineral bloku, enerji bloku, güzel yemi, kuş kumu filan da var. Hepsinden de yiyor, gagalıyor filan. Sanırım devam ederse zehirlenme yapıyormuş. Çıkamadım işin içinden bir türlü :(

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    sürekli cıkarıyorsanız ondan da olabilir, yerlerde dolanırken ayaklarını üşütebiliyor bazen kuşlar.. o da ishal yapar..

3. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Evet hocam çok çıkarıyoruz ve bazen elime aldığımda ayakları soğuk oluyor. Bunu hiç düşünmemiştim :) Ama yine de kendi kakasını yemesi anormal değil mi ?

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Anormal durum tabiki de, bazen yavru kuşlar da yiyor.. benim aklıma mineral eksikliği geldi..

5. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sürekli çıkarmanız güzel. Ama evde halı varsa bu sıcak havada yerden üşütmezler. Ama hertürlü kahveden uzak durun. Çok zararlı. Kahve yerine hemen pirinç unu katın. Lapa yapıp yedirebilirseniz daha iyi.

Sayfayı Paylaş