Karadeniz Pet

Kendi yaptığım mama (dante)

dante25

Paylaşımcı Üye
Robota çekilmiş etimek (1 çift kuş için 2 adet yeterli)
wMdZ9Q.jpg

1 adet havuç robota çekildikten sonra suyunu elinizle sıkıp etimek üstüne dökün
eQVn13.jpg

eXPg2R.jpg

wbB0Qd.jpg

2 adet mandalina kabuğu robota çekip kabın içine boşaltın
KdOJ4V.jpg

e5Dvpj.jpg

1 adet iyi haşlanmış yumurta robota çekip kabın içine boşaltıyoruz
xA1bZp.jpg

x0EZb9.jpg

mamayı bu şekilde kıvamına gelicek kaşıkla karıştırın. mükemmel kokuya sahip mamamız hazır şimdi kuşlara sunalım
wz0DQ6.jpg

xG9Jb6.jpg

x9m7v3.jpg

Not: Kalamar kemiğini ezerek toz haline getirip mamanın üstünede serpebilirsiniz.

Elinize sağlık..peki bise sorcam diyelim yaptım koydum yemediler 8 saat sonra kaldırdım onu buzdolabına koyup ertesi gün tekrar verebiliyomuyum?

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Elinize sağlık..peki bise sorcam diyelim yaptım koydum yemediler 8 saat sonra kaldırdım onu buzdolabına koyup ertesi gün tekrar verebiliyomuyum?

kardeşim dökmeni öneririm. yumurta cabuk bozulur. kuşların sağlığı için tekrardan koyma

Zannımca yumurta koymazsan saklayabiliyorsun. Ama yine de dante cevap verse iyi olur.. :)

Hadiya..sorunda orda zaten yemiyolar attıyom bende neyse alıstırdıktan sonra tam yaparım..cok soru sordum kusura bakmayın da siz bunlarla yapınca tukeniyomu atıyomusumuz yani

yanlız portakal kabuğunda asit çok fazla söylemesi katıcaksanda az kat .

Hadiya..sorunda orda zaten yemiyolar attıyom bende neyse alıstırdıktan sonra tam yaparım..cok soru sordum kusura bakmayın da siz bunlarla yapınca tukeniyomu atıyomusumuz yani

sarı çift şuanda yavrulu olduğu için mamayı tüketiyor. diğer çiftte yarıda kalıyor ve döküyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

yanlız portakal kabuğunda asit çok fazla söylemesi katıcaksanda az kat .

portakal kabuğunda asit oranı %5' dir. Benim kattığım mandalina kabuğu ve mandalina kabuğu içindeki şeker asit oranını dengeler.

Peki sagolun..

Ben mamanın içine haşlanmış yumurtanın ezip toz haline getirdiğim kabuğunu da ekliyorum. Çiğ yumurta kabuğunu eklemek pek içime sinmiyor kaynayınca tüm mikrobu bakterisi kırılıyor diye telkin ediyorum kendimi :) Pek güzel yiyor sıpa çıtır çıtır kırarak

Bir makalede okumuştum doktorun biri haşlanmış yumurta kabuğunu un haline getirip yiyin diyordu bizler için. Peynirden sütten daha çok kalsiyum içerdiğini anlatıyordu.

Büyükler ne demiş; "Fitamini hep gabığında yavrımm"

Ezcümle; yımırta kabığını sevelim,dedeleri de sevelim.

Ben mamanın içine haşlanmış yumurtanın ezip toz haline getirdiğim kabuğunu da ekliyorum. Çiğ yumurta kabuğunu eklemek pek içime sinmiyor kaynayınca tüm mikrobu bakterisi kırılıyor diye telkin ediyorum kendimi :) Pek güzel yiyor sıpa çıtır çıtır kırarak

Bir makalede okumuştum doktorun biri haşlanmış yumurta kabuğunu un haline getirip yiyin diyordu bizler için. Peynirden sütten daha çok kalsiyum içerdiğini anlatıyordu.

Büyükler ne demiş; "Fitamini hep gabığında yavrımm"

Ezcümle; yımırta kabığını sevelim,dedeleri de sevelim.

bu mamanın içindede haşlamış olduğum yumurtanın kabukları var.

Bugun verdim yine ustunede azcık yem attım bakalım artık insallah yerler

hadi bakalım haberlerini bekliyoruz kardeşim. bu şekilde mi yaptın?

İnsallah guzel haberlerle dönerim :) evet havucuda iyice sıktım ama benimki yine farklı gibiydi nasıl diyim sizinki gibi parca parca degil küçük kücük top haline geldiler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:36 --

Hocam bi hevesle eve geldimde uyanıklar mamanın üstündeki yemi yemisler gerisi olduğu gibi duruyo ne yapmalıyım.?

guzel bir tarif. her muhabbet kuslarininda insanlar gibi kendi yemek sekili uyuma sekli ve agiz tadlari degisikdir. kusunuzun neyi sevip neyi sevmediginizi kendiniz bulacaksiniz bazilari mesala pek meyve se vmez ve mamanin icine kucuk kucuk keserek ogutulurse sonunda o kus o meyveyi severek yer.

Cok tesekkur ederim bu tarif icin mutlaka deneyecegim.

Geri