Karadeniz Pet

Kepek ve tüy dökme problemi

Hayvansever03

Onursal Üye
Merhaba. Önceki konumda kuşumun bitlendiğinden şüphelenmiştim ancak bunların bit değil kepek olduğunu anladım. Gün içinde beyaz ve siyah olmak üzere kepek döküyor kaşınırken. Ayrıca tüyleri de dökülüyor fakat uçmasında bir sorun yok. Beslenmesi vitamin açısından zengin. İki günde bir sirkeli suyu fısfıslı şişeye koyarak kuşumun üstüne sıkıyorum. Acaba tüy dökümüne mi girdi diyeceğim(yaşı 8 9 aylık) ama hareketli kesinlikle durgun değil. Ne yapmalıyım? Fotoğraf da ekleyeceğim.

Bazen de minik kanattan düşen o ortası kalın olan tüylerden de döküyor. Umarım tarif edebilmişimdir.

Son düzenleme:
Kepek bu şekilde beyaz beyaz döküldü bugün.

Son düzenleme:
Fısfıs yeterli olmuyor bazen , aynalı banyoluklar var onlardan alın .
Kendisinin yıkanması bu sorunu tamamen ortadan kaldırdı benim mubişte

B vitamini içeren multivitamin kullanın yanına Versela Laga tüy bakım spreyi alıp ara ara üzerine sıkabilirsiniz.Sirkeli su kullanmayın banyo ihtiyacı varsa uygun ortam sağlarsanız kendisi yapacaktır.

Tepsi formunda geniş bir tabağa marul yaprağı koyun bir kaç tane. Üzerine de su koyun yani marulun üzerine çıktığında vücudu islanabilecek kadar su. Suyu görünce duş ihtiyacı varsa yapar zaten. Tabak şeffaf olursa daha iyi olur ürkmez. Suya alissin bardakta bile duş alır :D

B vitamini içeren multivitamin kullanın yanına Versela Laga tüy bakım spreyi alıp ara ara üzerine sıkabilirsiniz.Sirkeli su kullanmayın banyo ihtiyacı varsa uygun ortam sağlarsanız kendisi yapacaktır.
Sirkeli suya son vereyim o halde. Peki normal su sıksam? Eylülden beri bizimle anvak banyoyu bir türlü yapmadı bu yüzden biz de spreyle devam ettik hep. Önerdiğiniz ürünleri alacağım.

Tepsi formunda geniş bir tabağa marul yaprağı koyun bir kaç tane. Üzerine de su koyun yani marulun üzerine çıktığında vücudu islanabilecek kadar su. Suyu görünce duş ihtiyacı varsa yapar zaten. Tabak şeffaf olursa daha iyi olur ürkmez. Suya alissin bardakta bile duş alır :D
Ah benim oğlum bir türlü banyo yapmıyor şimdi koydum banyoluğuna marul inşallah girer yoksa spreyle sade su sıkacağım gibi :)

Banyoluguna yeşillik koyun takılı dursun kafeste merak edip yine girer içine

Geri