Karadeniz Pet

keyifsiz ve tüyleri sık düzeltme ve kabarıklık

alifndk466

Yeni Üye
dişi kusumda bir keyifsizlik ve böyle bir kabarıklık var gögüs kısmı tok gibi şiş kuyruk üstü sırta dogru kabarık duruyor tüylerini düzelttiği zaman normal duruyor ama keyifsiz ucmasında yem yemesinde bir sıkıntı yok anlayamadım erkeğin yanından ayırdım onun yanındada oluuordu erkek çok hareketli yerinde durmuyor masallah
yumurta diyecegim ama kuslar ciftlesecek kadar es olmadı kasıma vs oluyor ama erkek cesur davranınca dişi gaga atıyor diye ayırdım 3.gün bugun
yaglanma mı var kusta bilemedim

Ekli dosyalar

• 20180603_183154.jpg
    20180603_183154.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 33
e

evet şimdi çektim güncel kus silkelendiği zaman böyle düzgün biranda kendini salıyor tünegin üstüne kabarık bir hal alıyır silkenince geri düzleniyor
Uçmasında yemek yemesinde ötmesinde bir problem var mı? Bir de yakın çekim yapın

dışkısı bu şekilde şimdi yaptı çok az

Ekli dosyalar

• 20180603_184733.jpg
    20180603_184733.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 36
Dışkısı kötü sindirilmemiş yem mi o ortadaki? Suyuna elma sirkesi damlatın 5 6 damla.

birde böyle birşey var ama kafes tabını suyla yıkayıp az elma sirkesi sıktım sanırım yem artıgına benziyor anlam veremedim buna dışkı olamaz heralde

Ekli dosyalar

• 20180603_184816.jpg
    20180603_184816.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 29
Suluğuna 5 6 damla elma sirkesi damlatın. Düzelmez ise kısa zamanda tedaviye başlayabilirsiniz bana dışkısı kötü geldi

kus bu abi nasıl bir tedavi izlemek lazım bilmiyorum haftada 1 sefer suyuna sirke damlatıyorum kuslarımın aynı kafeste erkekte yok o çok hareketli vştamin vs veriyorum planlı sekilde anlamadım valla bu durumu

Ekli dosyalar

• 20180603_185748.jpg
    20180603_185748.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 23
Maşallah o sağdaki yemliğin içinde ne var öyle?

kızışması için az nijer le mama vermiştim nijeri ayrı veriyorum mamaya jarıstırmadan istedi kafar yesin
O kadar nijer çok fazla dokunur zaten tek başına değil mi? Nijeri o kadar tavsiye etmiyorum yeminin içine 1 çay kaşığı kadar yeterli. Doğal kızıştırma yöntemini kullanabilirsin havuç vererek.

dogrudur abi bu seferlik çok verdim
mamasını vitaminini eksik etmem normalde dişiyi ayırdım şuan erkeğe baskın geliyordu hafif bir takviye yapayım drdim ölçüsünü kaçırdım

şimdi bu dışkıya baktım ortasında beyazımsı hafif kremsi birşey var dışkı ona göre biraz daha yumuşak kuruma olabilirmi abi bu durum

yani hareketlerine bakıyorum kusta bir rahatsızlık oldugu kesin 15 gün evvel yerinde durmazdı kafesten kaçırdım bu kusu 2 gün sonra kafesidısarı koydum geldi kendiliğinden kafesine girdi bu kuştan olmak istemiyorum olsun veya olmasın bu kusu kurtarmak bana farz abi nerden baslayayım mümkünü varmı bu hastalıgın

dişi kusumda bir keyifsizlik ve böyle bir kabarıklık var gögüs kısmı tok gibi şiş kuyruk üstü sırta dogru kabarık duruyor tüylerini düzelttiği zaman normal duruyor ama keyifsiz ucmasında yem yemesinde bir sıkıntı yok anlayamadım erkeğin yanından ayırdım onun yanındada oluuordu erkek çok hareketli yerinde durmuyor masallah
yumurta diyecegim ama kuslar ciftlesecek kadar es olmadı kasıma vs oluyor ama erkek cesur davranınca dişi gaga atıyor diye ayırdım 3.gün bugun
yaglanma mı var kusta bilemedim

Kuyrukta aşağı doğru düşme var mı? Elinizle karnının altını popoya doğru yokladınız mı hiç? Herhangi bir şişlik var mı?

Geri