Karadeniz Pet

Kışın yumurtlama olur mu

MevlütŞimşek

Meraklı Üye
Arkadaşlar ortam sıcaklığını ayarladıktan sonra kışın yumurtlama olurmu. yoksa içgüdüsel olarak baharı beklemek gibi bi özellikleri varmı kuşların.

Birde yumurtladıktan sonra yuvalıktaki nemlendirmeyi nasıl sağlarız.
teşekkürler.

Muhabbet kuşları her ay çiftleşip yumurtlayabilirler. Sadece bahar ayında bu oran daha da artıyor. Nem konusuna gelince orijinal fikirler üretmen lazım sanırım. Ben sıcak su torbasını yakınlarına bırakmayı düşünüyorum. :D

Muhabbet kuşları her ay çiftleşip yumurtlayabilirler. Sadece bahar ayında bu oran daha da artıyor. Nem konusuna gelince orijinal fikirler üretmen lazım sanırım. Ben sıcak su torbasını yakınlarına bırakmayı düşünüyorum. :D

Hayallerim başka bahara kaldı :D :D :D

Heralde dişi kuş bahara kadar kızışır atık :D :(

nem ortalama en az 45-50 olursa ideal oluyor. zaten odaya bir kapta su bırakırsanız bir şekilde tamamlanıyor.

Niye ablacığım 1 ayda kızıştırabilirsin.

Ablacım elimden gelen herşeyi yaptım baldan tut mamaya kadar halıhazırda sanki altan alta kızışmaya başlıyomuş gibi burnunun etrafı hafiften hafiften kahverengi gibi ama halende erkeği vuruyor

Bi nijer kaldı denemediğim onuda diyom ha bugün ha yarın ha bügun ha yarın daha da almamışım :D

Ablacım elimden gelen herşeyi yaptım baldan tut mamaya kadar halıhazırda sanki altan alta kızışmaya başlıyomuş gibi burnunun etrafı hafiften hafiften kahverengi gibi ama halende erkeği vuruyor

Bi nijer kaldı denemediğim onuda diyom ha bugün ha yarın ha bügun ha yarın daha da almamışım :D

Ablacım sana bir şey diyeyim mi yavaş yavaş oluyor inan. Ve bak ben sabah çiftleştiklerini gördüm ama günün diğer saatlerinde dişi gagalıyor erkek istediği zaman. Belli olmuyor bu dişilerin hal ve tavırları. Ben Quik mamanın çok faydasını gördüm valla. :D

Sevtap en iyi mama Muhammet'lerin yaptığı mama :) Hiç birşeyin tadına bakmayan kuşlarım bile mamalığın dibini sıyırdı :)

Sevtap en iyi mama Muhammet'lerin yaptığı mama :) Hiç birşeyin tadına bakmayan kuşlarım bile mamalığın dibini sıyırdı :)

Doğrudur Tevfik ama ben Quik mamayı kızıştırmada olağanüstü etkili buldum ya da tesadüf oldu bilmiyorum. Muhammet'in hazırladığı mamadan bir gün mutlaka alacağım. :D

quick'in hangi maması Sevtap Hanım, bende alayım belki faydasını görürüm.

Geri