petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kışın yumurtlama olur mu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve MevlütŞimşek tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar ortam sıcaklığını ayarladıktan sonra kışın yumurtlama olurmu. yoksa içgüdüsel olarak baharı beklemek gibi bi özellikleri varmı kuşların.

Birde yumurtladıktan sonra yuvalıktaki nemlendirmeyi nasıl sağlarız.
    teşekkürler.

2. Sevtap DERİN

Muhabbet kuşları her ay çiftleşip yumurtlayabilirler. Sadece bahar ayında bu oran daha da artıyor. Nem konusuna gelince orijinal fikirler üretmen lazım sanırım. Ben sıcak su torbasını yakınlarına bırakmayı düşünüyorum. :D

3. Süleyman Aydın

Hayallerim başka bahara kaldı :D :D :D

Heralde dişi kuş bahara kadar kızışır atık :D :(

4. Sevtap DERİN

Niye ablacığım 1 ayda kızıştırabilirsin.

5. Mehmet KILINÇ

Beğenileri:
    0
    nem ortalama en az 45-50 olursa ideal oluyor. zaten odaya bir kapta su bırakırsanız bir şekilde tamamlanıyor.

6. Süleyman Aydın

Ablacım elimden gelen herşeyi yaptım baldan tut mamaya kadar halıhazırda sanki altan alta kızışmaya başlıyomuş gibi burnunun etrafı hafiften hafiften kahverengi gibi ama halende erkeği vuruyor

Bi nijer kaldı denemediğim onuda diyom ha bugün ha yarın ha bügun ha yarın daha da almamışım :D

7. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler :)

8. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler :)

9. Sevtap DERİN

Ablacım sana bir şey diyeyim mi yavaş yavaş oluyor inan. Ve bak ben sabah çiftleştiklerini gördüm ama günün diğer saatlerinde dişi gagalıyor erkek istediği zaman. Belli olmuyor bu dişilerin hal ve tavırları. Ben Quik mamanın çok faydasını gördüm valla. :D

10. Tevfik AKTUNÇ

Sevtap en iyi mama Muhammet'lerin yaptığı mama :) Hiç birşeyin tadına bakmayan kuşlarım bile mamalığın dibini sıyırdı :)

11. Sevtap DERİN

Doğrudur Tevfik ama ben Quik mamayı kızıştırmada olağanüstü etkili buldum ya da tesadüf oldu bilmiyorum. Muhammet'in hazırladığı mamadan bir gün mutlaka alacağım. :D

12. Yılmaz Gazi

quick'in hangi maması Sevtap Hanım, bende alayım belki faydasını görürüm.

13. Sevtap DERİN

Ballı yumurtalı olanı. Ama dediğim gibi hazır mamalar çok önerilmiyor. Belki de tesadüf oldu bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş