Karadeniz Pet

Kızgınlık nasıl geçer

Pipet

Meraklı Üye
Merhaba kusum erkek 5 aylık (gözünün etafında belli belirsiz iris oluşmaya başladı) elimde oyun oynarken poposunu sürekli elime sürtüyor kafa tüyleri kalkık kafasını aşagı yukarı sallayıp şarkı söylüyor biraz araştırdım kızgınlık dönemine girmiştir diye yazıyor ama kuşum tek ve yanına eş alamam kızgınlık dönemi nasıl geçer ne kadar sürer kızgınlığın geçmesi için neler yapılabilir yardımcı olabilir misiniz lütfen

Zamanini bilmeme ama kendikendine geciyor diye biliyorum

Oyuncaklarına elime falan hep sürtünüyor elimden birşey de gelmiyor geçse şu dönemde rahatlasam

Kuşun kizginligini almak icin yulaf veya banyo verebilirsiniz. Yulaf serinleterek hayvanin rahatlamasini saglar ama fazlasi yaglandirir. Kusa zarardir. Eviniz eger sicaksa banyoluk alın icine yesillik koyun yıkansin rahatlasin. faydasını göreceksiniz keyifli hobiler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Banyo yapmayı sevmiyor bende spreyle dus aldırdım az önce baya bi ıslandı simdide yanan kaloriferin üzerinde tüllerle oynuyor banyo suyuna cok az elma sirkesi koydum bi yerde okumustum rahatlamasını saglıyormuş inş dogrudur

Oh bilgiler için çok teşekkürler hepsini yapıcam tek tek :)

Yukarıda yazılanlar doğru. Banyo kızgınlaık alır. Birde elma yerse kızgınlık geçecektir. Bu duruma gelince elma yedirin.

Ayhan bey, konu yazilali cok zaman olmus ama benim de bir sorum olacak size. Cennet papaganim var. Dişi ve tek kuş. 6-7 yaslarinda. Son donemde kusma hareketleri yapmaya basladi. Kur mu baska birsey mi emin olamadim. Goturdugum veteriner hekim de anlamadi. Yaptigi muayenede göğüs kafesinde biraz sivrilme gordü. Zayiflama isaretiymis. Acikcası teshis koyamadi. Kuşun yemesi icmesi normal, ötüşü hareketi de iyi. Tek sıkıntı gün icinde sık sık kusma hareketi yapmasi. Kendi arastirmalarim sonucu kursak mantarina karsi suyuna flucan katmaya basladim. 100 ml suluga 1 ml ilacli su. 3. günün sonunda kusma hareketinde bir degisim olmadigini gorunce ilaci kesip vitamin vermeye basladim. Bosuna antibiyotik vermek istemedim 3 gunde kestim ama simdi icimde bir suphe var. Acaba 8 gunu tamamlasa miydim? Arada dışkısı cıvık. Kanatlarini acip kur hareketi de yapiyor. Gercekten kararsiz kaldim. Yarından itibaren dediginiz gibi elma verecegim. Banyosunu da takacagim.

Merhaba kusum erkek 5 aylık (gözünün etafında belli belirsiz iris oluşmaya başladı) elimde oyun oynarken poposunu sürekli elime sürtüyor kafa tüyleri kalkık kafasını aşagı yukarı sallayıp şarkı söylüyor biraz araştırdım kızgınlık dönemine girmiştir diye yazıyor ama kuşum tek ve yanına eş alamam kızgınlık dönemi nasıl geçer ne kadar sürer kızgınlığın geçmesi için neler yapılabilir yardımcı olabilir misiniz lütfen
Elma verin kızgınlığı hafifletir ve banyo yaptırın.

Havuç gibi kızıştırıcı şeyler vermeyin.

Geri