Karadeniz Pet

Kızgınlık yumurtası- vs

Babacik

Meraklı Üye
Sorularımı madde madde yazacagım, cevaplarsanız çok sevinirim.
1- bir yasında tek bir dişi jumbo muhabbet kuşu, son 1 aydır kızışma belirtileri vardı, şimdi yumurtası var uçamıyor halsiz, çok cana yakın olmasna ragmen bu aralar dokunmaya kalkarsak ısırmaya başlıyor. Bu hep böyle mi olacak? Bu yumurtalardan sonra yine aynısı başa mı saracak? Tek bir kuş senede kaç kızgınlık yum yapar?
2- erkek kuş istemiyorum ama çok üretken bir kuşsa ve sürekli bu sıkıntıyı çekecekse bari yavrusu olsun diye erkek kuş alabilirim. Peki erkek kuşu kendisi seçsin diyorsunuz da nasıl seçecek? Kuşcuya gidip kafese mi salacagım bunu kim kabul eder ?
3- yavrusu olduktan sonra dişi benimle iletişimini keser mi?
4- hadi erkek kuş alıyorum diyelim ne zaman aynı kafese konurlar? Şuan yumurta tasıyor, erkek kuş ne zaman alınır?
5- almadım diyelim dişi kuş daha da hırçınlaşır mı?

Kadın olmak ne zor... o küçük bedeniyle nelerle uğrasıyor. Ah bu analık fizyolojisi... neden hep yükü analar çeker...
Erkek kuş gibi zampara zampara takılmak ne rahat. Kahrolsun bazı şeyler

Konu aşağılara inmiş, bilgim yok ama üstlere çıksın diye yazıyorum.

1. Kızışm durumuna bağlı kustan kusa yumurta degisiyor 1 den fazla yapabilir. Saldırmasının sebebi stresdendir halsizligin durumu illa yumurta olacagını dusunmuyorum baska derdi olabilir.

2. Salma yapan yerler vardır bir de sizin ki jumbo soruşturup yapabilirsiniz üretimhanede olabilir. Siz seçecekseniz daha zor olur durum.

3. Bir süre sizinle ilgilenir maalesef o sureden sonra evet keser iletişimi size yine tanır ama merak etmeyin.

4. Yeni bir erkek kuş aldıgınızda 2 3 hafta farklı kafesde birbirlerini gorucek sekilde bekletin malum hastalıklıysa kusunuza bulasabilir kavga edebilir bir muddet alısması icin soyluyorum bunu bir kuşa eş 8 9 aydan sonra gereklidir üretim olması icin bazen erken almakda da fayda var.

5. Hırcınlık karakterine bağlı bir durum sakin olması için elma verebilirsiniz.

Ben mi yanlış anladım bir dişiniz var demişsiniz ve kızgınlık yumurtası yapmış.O yumurta boş erkek döllememiş erkek kuşunuz yoksa ya kuşunuza eş alın yada veterinere götürün tedavi etsin kısırlaştırsın.Kızgınlık yumurtaları boş olur ve kuşu hlasizleştirir ve hastalık irskini artırır.Hiç yavru beklmeyin bide eş alırsanız sizinle ilgisi kesilir ama 3 seçeneğiniz var ya veteirenre götürüp durumu anlatcaksın 2.ya eş alcaksın 3. kuş yumurtlamasına devam ettirip öldüreceksin.

O yumurtalardan yavru alamazsınız umutlamayın kızgınlık yumurtasından yavru çıkmaz.

Selçuk bey baslıga bakabilir misiniz?
Kızgınlık yumurtası yukarıdaki arkadasın dediği gibi kuşu öldürür mü
Ve ilk mesajdaki sorularıma cevap olursanız sevinirim

Selçuk bey baslıga bakabilir misiniz?
Kızgınlık yumurtası yukarıdaki arkadasın dediği gibi kuşu öldürür mü
Ve ilk mesajdaki sorularıma cevap olursanız sevinirim
Bence kuşunuza bir eş seçtiğin üretken bir kuş ise zaten kızgınlık yumurtası biter bitmez belli süre sonra döllü yumurta verebilir erkekle ciftlesirse

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri