Karadeniz Pet

Kızgınlık Yumurtası

• Konbuyu başlatan shusakia
  • Başlangıç tarihi
S

shusakia

Guest
Merhaba,
Benim 4 yaşına yaklaşmış dişi, albino bir muhabbet kuşum var. İlk eşini maalesef öldürdü, ikincisini ise kaçırdı. Daha sonraki 2 eş denememizde de başarılı olamadık erkekleri sahiplendirdik. Kuşumuzun kızgınlığı hiç geçmiyor, her ay 4 yumurta yapıyor düzenli olarak. Bana karşı inanılmaz bir ilgisi var, öpüp sevdiğim zaman çiftleşme eğilimleri gösteriyor :) kafesinde yumurtlamaması için tüm önlemleri aldım ancak yine de bir yolunu bulup yapıyor. Yumurta yapmaması için kesin bir çözüm var mıdır?

Yumurtlamaması için çözüm var mı bilmiyorum ama Bence suni döllenme için uygun bir kuş. Bilen birisi tarafından tabi, ama kuş hırçınsa yavrulara da zarar verebilir.

Yumurtlamaması için çözüm var mı bilmiyorum ama Bence suni döllenme için uygun bir kuş. Bilen birisi tarafından tabi, ama kuş hırçınsa yavrulara da zarar verebilir.
Hiç hırçın değil, ilk kez gördüğü insanların bile eline giden bir kuş. Suni döllenme diye birşey olduğunu bilmiyordum, araştıracağım. Bilgi için teşekkürler.

Hiç hırçın değil, ilk kez gördüğü insanların bile eline giden bir kuş. Suni döllenme diye birşey olduğunu bilmiyordum, araştıracağım. Bilgi için teşekkürler.

Hırçın değilse sorun olmaz, Yavru istiyorsanız bence denemekten zarar gelmez :) Etrafınızda bilinçli ve bilgili bir üretici varsa bence olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:31 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Bu arada ilk eşini öldürdü dediniz ya onun için dedim, insanlara fazla alıştıktan sonra diğer kuşlara zarar verebiliyor ama denenebilir.

Son düzenleme:
yaşından büyük bir erkekle tanışması gerekiyor kuşunuzun zarar vermemesi için. sanıyorum üretii abilerimiz daha ıyı yardımcı olacaklardır bu konu hakkında.

Bence bol erkekli bir salmaya bırakıp kendisine eş seçmesini deneyin. Bu onu daha çok mutlu edecektir.