Karadeniz Pet

Kızışan dişi kuşum hakkında bir sorum var

A

Aysima

Guest
Arkadaşlar dişi kuşum kızıştı ama son 3 gündür halsiz ve sürekli kafasını bi yerlere sürtüyor.

Ceresi mi kaşınıyor yoksa başka bir rahatsızlığımı var. Çok az ötüyor ve az uçmaya başladı. Halsiz halsiz oyun halkalarının altına geçip uyuyor. Yem ve su az yiyor içiyor.

Bir de parazit ni oluştu acaba diye kuşkulanıyorum. Yanımda masada oynuyor kaşındıkça beyaz beyaz küçücük şeyler dökülüyor üstünden.

Aşağıya videosunu koyuyorum izleyip yorum yaparsanız çok sevinirim.

[YOUTUBE]EJLr0lOWaW4[/YOUTUBE]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim de böyle kuşum kafasını bir yerlere kasiyor du sonra hasta oldu ins olmaz ama benimki yavruydu seninki n ceresi kasiniyor olabilir (bu arada üstteki maç üst biter fafadadafafa)

dnXL0L.jpg

58YN2q.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

Ceresinin resmini cekebilirmisin mantar olabilir

fotoğrafları ekledim murat bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

Jp3V2Y.jpg

Sanırım var mantar. Bi bakar mısınız?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 17:10 --

yok mu cevabı olan?

Bu kuşta mantar falan yok dişi fazlasıyla kızışmış ondan bence yanına bi eş almakta fayda var

....

çok güzel kuşunuz var maşşallahıda var sağlığı iyi görünüyor siz vitamin verin haftada 2 kere

Hiç bişey yemez oldu kuş. Dünden beri tek bir tane bile yem kırmadı. Ne yapabilirim. Giderek halsizleşiyor.

Kafasini surtmesi icgudusel biraey heralde, esi olsa o kasiyacak, olmayinca kendini surtuyor.
Kafeste kalamar kemigi yoksa koy, kizginlik zamaninda hem oynuyor hem yiyor, yumurtlarsa iyi gelirmis, halsizligi alirmis. Benim disi 2. donem kizginlikta yumurtluyor bu aralar.
Azar Yulaf verebilirsin. Oda iyi geliyormus. Banyoyu tavsiye ediyolar.
Es almakta bir cozum ama ben 2. erkegi aldim anlasamadilar. Bu hafta 3. alcam heralde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:07 -->-> Daha önceki mesaj 08:03 --

Veterinere yada isi bilen kuscuya gotur acil. Yem yememesi ve halsizlik iyi degil.

Arkadaşlar dişi kuşum kızıştı ama son 3 gündür halsiz ve sürekli kafasını bi yerlere sürtüyor.

Ceresi mi kaşınıyor yoksa başka bir rahatsızlığımı var. Çok az ötüyor ve az uçmaya başladı. Halsiz halsiz oyun halkalarının altına geçip uyuyor. Yem ve su az yiyor içiyor.

Bir de parazit ni oluştu acaba diye kuşkulanıyorum. Yanımda masada oynuyor kaşındıkça beyaz beyaz küçücük şeyler dökülüyor üstünden.

Aşağıya videosunu koyuyorum izleyip yorum yaparsanız çok sevinirim.

[YOUTUBE]EJLr0lOWaW4[/YOUTUBE]
Öncelikle vitamin takviyesi yapın. Kalamar kemiği takın kafese yoksa. Eğer kanatlılardan anlayan iyi bir veteriner varsa götürün. Yoksa buradaki insanlardan daha az şey biliyor maalesef birçoğu. Boşa zaman harcarsınız götürerek. Size alışıksa elden yem yedirmeye çalışın ve bir erkek alın yanına. Gayet kızışmış dişiniz.

Öncelikle vitamin takviyesi yapın. Kalamar kemiği takın kafese yoksa. Eğer kanatlılardan anlayan iyi bir veteriner varsa götürün. Yoksa buradaki insanlardan daha az şey biliyor maalesef birçoğu. Boşa zaman harcarsınız götürerek. Size alışıksa elden yem yedirmeye çalışın ve bir erkek alın yanına. Gayet kızışmış dişiniz.

Zaten bu hafta erkek alacaktık ama hastalanınca kaldı. Kuş 2 gündür hiçbişey yemiyor ağzına zorla veriyoruz onu da almıyor. Arı mama yapıp şırıngayla verdim onu da yemedi. Sanırım ölecek. Başka yapılacak bişey yok mu nasıl yem yer bu kuş? Veterinere gittim avimec ile mukosilin verdi. Dünden beri kullanıyorum kaşıntısı azaldı ama başka bişeye fayda vermedi.

cerenin sol deliği tıkalı gibi geldi bana ama yanlış yönlendirmek istemem tabi
eğer tıkalıysa solunum yolları ile ilgili bir rahatsızlığı var demektir
veteriner birşey dedi mi bu duruma

Goturdugun veteriner kuslardan anliyor mu ? Cunku bazilari anlamadan belli ilaclari yaziyor, kus dahada kotulesiyor. Ben oyle bir kusumu kaybettim. Cevrende petshoplara sorsaydin kustan anlayan vardir belki.

İnşallah kısa zamanda eskisi gibi olur bi sorunu varsa sağlığına kavusur

cerenin sol deliği tıkalı gibi geldi bana ama yanlış yönlendirmek istemem tabi
eğer tıkalıysa solunum yolları ile ilgili bir rahatsızlığı var demektir
veteriner birşey dedi mi bu duruma

Goturdugun veteriner kuslardan anliyor mu ? Cunku bazilari anlamadan belli ilaclari yaziyor, kus dahada kotulesiyor. Ben oyle bir kusumu kaybettim. Cevrende petshoplara sorsaydin kustan anlayan vardir belki.

İnşallah kısa zamanda eskisi gibi olur bi sorunu varsa sağlığına kavusur

Teşekkürler. Veterinere kuşu götürmedim. Bulunduğum ilçede petshop yok. Veteriner için de ile gitmem gerekliydi. Bulunduğum yer de soğuk. Yolda daha da hastalanır diye videosunu çekip kendim gittim veterinere. Yukarıda yazdığım ilaçları verdi.

Teşekkürler. Veterinere kuşu götürmedim. Bulunduğum ilçede petshop yok. Veteriner için de ile gitmem gerekliydi. Bulunduğum yer de soğuk. Yolda daha da hastalanır diye videosunu çekip kendim gittim veterinere. Yukarıda yazdığım ilaçları verdi.

cere deliklerinin net olarak açık olması lazım
hafif tıkanıklık varsa kuş hapşırmaya çalışır
bununla da açamazsa sağa sola sürtmeye başlar
halsizlik vs belirtiler de varsa üşütmüş olabilir
cerenin açık olup olmadığını tekrar kontrol edin bence

Geri