Karadeniz Pet

kızışmadı bile

• Konbuyu başlatan Ufuk ALTUN
  • Başlangıç tarihi
U

Ufuk ALTUN

Guest
yahu çift yapmaya çalıştığım çek cinsi kuşlarıma yaklaşık 1 ay önce kızıştırıcı verdim 1 paket bitti ama hala kızışmadılar dişi hiç kızışmadı hani kızışıp çiftleşmeseler anlarım ama bunlar hiç kızışmadı bile :/ acaba sebebi nedir ne yapmam gerekir ?

bu kuşlar keyifleri iyi olunca tedirgin olmadıkları dönemlerde bakım koşullarıda iyiyse o zaman çiftleşiyorlar aynı durumu bende yaşadım sabretmekten başka bişey yok suyuna 1 çay kaşığı bal verin haftada 2 kere yapın bence

Ufuk Bey o aldığınız yemler hiçbir işe yaramıyor. Bence havuç verin hem doğal hem de işe yarıyor. Ayrıca acele etmeyin siz gereken herşeyi yaptıktıysanız en doğrusu beklemek. :)

Ufuk Bey o aldığınız yemler hiçbir işe yaramıyor. Bence havuç verin hem doğal hem de işe yarıyor. Ayrıca acele etmeyin siz gereken herşeyi yaptıktıysanız en doğrusu beklemek. :)

havuç yemiyorlar benimkiler :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 21:50 --

güncelllllll

azcık bal verin..balın kızıştırıcı özelliği vardır..nijer verebilirsiniz ama çok vermeyin yağlanmaya sebep oluyor ayrıca havucu rendeleyipte verebilirsiniz

Çiftlerin öyle kızıştırıcı yemle , balla , pekmezle hemen kızışmazlar. Bu işte aceleci olmayın derim. Sizin yapmanız gereken mama ve vitamin takviyesi yapın ekstra kızıştırıcı yem kullanma direk normal yem kullanıp içerisine nijer ekleyebilirsin ve daha sonrasında sabırla beklemelisin.Mutlaka zamanı geldiğinde kızışırlar ve yavrularına kavuşursun.

Çiftlerin öyle kızıştırıcı yemle , balla , pekmezle hemen kızışmazlar. Bu işte aceleci olmayın derim. Sizin yapmanız gereken mama ve vitamin takviyesi yapın ekstra kızıştırıcı yem kullanma direk normal yem kullanıp içerisine nijer ekleyebilirsin ve daha sonrasında sabırla beklemelisin.Mutlaka zamanı geldiğinde kızışırlar ve yavrularına kavuşursun.
daha çift bile olmadılar işte oda bir sorun :)

Ben halen sorun ne onu anlayamadım. Sizde 1 erkek 1 dişi kuş var ve bunların eş olmasını istiyorsunuz doğrumudur. Bende diyorum ki acele etmeyin siz dediklerimi uygulayın gerisini kuşlara bırakın. Her çift hemen kızışıp çiftleşecek diye birşey yok , zamana bırakmalısın herşeyi.

Ben halen sorun ne onu anlayamadım. Sizde 1 erkek 1 dişi kuş var ve bunların eş olmasını istiyorsunuz doğrumudur. Bende diyorum ki acele etmeyin siz dediklerimi uygulayın gerisini kuşlara bırakın. Her çift hemen kızışıp çiftleşecek diye birşey yok , zamana bırakmalısın herşeyi.

tamamdır teşekkürler :)

kardeşim miravit vitamin veterinerden al 10 tl mamasına da bıldırcın yumurtası gerisini onlara bırak biyolojik ve ruhsal olarak hazır hissettiklerinde senın haberin olmadan bile çiftleşirler bu iş sabır işi

Geri