Karadeniz Pet

Kötü bir deneyim.

• Konbuyu başlatan Zeynep Çiçek
  • Başlangıç tarihi
Z

Zeynep Çiçek

Guest
Merhaba arkadaşlar

Dünden beridir yaşadığım korku ve deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Önceki gece, yem bittiğinden kuzenimin getirdiği ballı krakerlerden yemliğe ufaladım. Kızım da bir güzel yedi.. Yemez olaydı..i
ertesi gün sabah kalktığımda kafesinintabanına oturmuş olduğunu gördüm. parmağıma aldım. ama hiç hali yoktu. tüyleri kabarmış. oynatmaya çalıştım ama nafile...
zaten aradan 5 dakika geçer geçmez, kakasını yaptı... dehşete düştüm resmen... ishal ama öyle böyle değil, internetten ishallere baktım bizimkisiyle alakası yok. kahverengi bir su. elime azıcık kalan öteki yemden koydum. çok zordan yedi.patates haşladım yemedi. suyunu değiştirdim vitamin damlattım. sonra mecburen işe gitmek zorunda kaldım. gitmeden hemen kalöriferleri yaktım.Akşam eve kendimi nasıl attığımı bilmiyorum.

Hala halsiz, bitkin kabarık... İshali devam eden kuşum vardı. hemen yumurta haşladım, patates haşladım. biraz da mısır unu vardı.yeni yem almıştım. az da olsa yedi halsiz halsiz.. sonra elime aldım. zorla azar azar mısır unu, haşlanmış patates ve yumurta sarısı yedirdim (belki yanlış bir yöntem. özellikle kuşum benden soğur diye de korktum ama onun canı daha önemli) akşam 3-4 kez suyundan içti. yine baş ucuma koydum kafesini .. tabi çok uyuduğum söylenemez saat başı kontrol ettim :)

sabah kalktığımda yine halsizlik vardı ama daha iyiydi. şimdiyse tamamen iyi durumda... kakasında düzelme var. keyfi enerjisi yerinde... oyunlara devam anlayacağınız :)) o kadar korktum kiii....

demem o ki, kuşunuza sakın ha sakın ballı kraker vermeyin. içerisine kimyasallar katıldığını okudum.. hemen çöpe attım zaten...
biliyorsunuz ishal en tehlikelisidir kuş hastalıkları arasında..
neyseki kurtuldı sanırım :) inşallah..

ve ayrıca, bu gibi durumlarda gerçekten haşlanmış patates, mısır unu ve yumurta sarısının ne kadar faydalı olduğunu gördüm... tabii vitaminli suyunu da unutmayalım :))

Çok geçmiş olsun o ballı krakerin bayat olduğunu da düşünüyorum ayrıca normal yem kadar vitamini yoktur.. muhabbetkuşları kemirgen olduğundan asarlar onu kemirir kuş millette sanarki çok iyi yiyor aslında hiç öyle değil sadece kemiriyor

teşekkür ederim. aynen biraz acemilik oldu ama bana da ders oldu

ishal içinsade kanarya yemi(aspur) ve pirinçi haslayıp suyu vermk etkıli oluyr

Ayni seyi bende yapmistim asili yemiyo bari yemliginde yesin diye ve ayni durumu yasadim bidaha kraker asla...

En guzel vıtamın ben bugun yaptım havuc rendeleyın yumurta rendeleyın sarısı harıc 2-3 tane bebebıskuvısı katın ıcıne toz halıne gelene kadar ufalayın bunları köfte harcı yogurur gıbı yogurun ve bır kabına koyun benım kusum ılk denemesınde afıyetle yıyıor henuz 4-5 aylık daha benımle beraber suresı 2.5 hafta sadece

Geri