Karadeniz Pet

Köye gideceğim fikrinizi almam gerek

• Konbuyu başlatan Kaan karinca
  • Başlangıç tarihi
K

Kaan karinca

Guest
Merhaba, 1 - 1.5 ay köye gideceğim. Kuşum bana çok alışkın, her gün Kaan diye bağırıp yanına cağırıyor ve kendini kaşıttırıyor felan oyunlar oynuyor. İlgi göstermeyince 15 dakika boyunca hiç susmaz, sonra evde olmadığımı anlar ve 1 saat sonra tekrar bağıran bir kuş işte anlayın bayağı alışkın bana. Lakin köye gideceğim için onu yanıma alamam ve ağaabeylerimin yanına bırakacağım. Kardeşlerim ise her fırsatta kuşu eline alır sever felan ev zaten duman altı olur. Kuşun suratına duman üfler felan, filan. Lakin yemek ve su sıkıntısı yaşayacağını zannetmiyorum. Bana fikir verin köye gitmelimiyim, gitmemeli miyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum o kuşlar normalde ormanda yaşıyor bizler kafese mahkum ediyoruz. Sizin köyde ev falan yokmu örümcekler böcekler arasında mı yaşıyorsunuz.?

Dostum o kuşlar normalde ormanda yaşıyor bizler kafese mahkum ediyoruz. Sizin köyde ev falan yokmu örümcekler böcekler arasında mı yaşıyorsunuz.?

evet aralarında yaşıyoruz bu yüzden oraya orman diyoruz :). Malesef ki evimiz tahta. Dediğim gibi köye götürme imkanım yok. ne yapmalıyım. ?

ne olacak böcekten anlamadım ki? oturduğun evde böcek yok sanki.esem mat veya raid marka tablet al.tak onu prize.sinek böcek yaklaşmaz.

ne olacak böcekten anlamadım ki? oturduğun evde böcek yok sanki.esem mat veya raid marka tablet al.tak onu prize.sinek böcek yaklaşmaz.

Köye getirme meselesini geçin. Sebebiyse her şeyi denedik lakin örümcek, eşşek arısı, böcek vb. Herşey geliyor eve. Köy de her gün camların açık olmasıda etkenlerden birisi. Malesef köye getiremem konu da sorduğum soruya bağlı kalırsak sevinirim.

kuşunu seviyosan götür hiç götüremiyon o kuş evde sigara dumanı onun elinde bunun elinde eziyet değil mi sence ? ben karsa 2 gün araba ile yolculuk ettik götürdüm hiç sıkıntı olmadı götürsen eskisinden az cıkartırsın kafesten böceklerde bişe yapıcagını sanmıyorum.

olmadı gitme köye benim kuşum kacmıstı dalgınlık çok üzülmüştüm 1 yılın ardından böyle bişe olsa köye götürdüm yada onun için gitmezdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeslerine kusa dokunmamalarini ve yuzune duman uflemek gibi sacmasapan davranislar yapmamalarini soylemen bu durumda en mantiklisi gibi gorunuyor. Yok laftan anlamiyorlarsa gitmemek senin bilecegin is tabiki.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sorması ayıp kardeşin o masum hayvanın yüzüne neden duman üflesin ?

Köye götürseniz olmuyor, evde kalsa olmuyor o zaman köye gitmemek tek seçenek.

ben götüremeyeceğim ıcin bende gitmıcem malesef

Kuşu ormana mı götürmemi öneriyorsun ? :D. 7-10 saatlik yol ve örümcek, böcekler de cabası :).

Kuşlar doğal yerlerde yaşar o kafeste olmadan önce onlarında ait olduğu yerler var. Farkedermi börtü böcek sanki sizi bekliyorlar. Öyle bir konuştun ki sanarsın Amazon ormanlarına gidiyorsun.

Son düzenleme:
Geri