Karadeniz Pet

Kullananların bilgisine

shaggy

Meraklı Üye
Vitamin olarak : Nekton e ve nekton s mi yoksa aminosol mu daha iyi

mama olarak : Versele laga frutti patee mi yoksa versele laga orlüx eggfood mu daha iyi

yem olarak : Versele laga quik gibi bir kaç çeşit karıştırıyorum bunun yerine bi tane adam akıllı ne kullanabilirim...

Yavru alabilmek için kaliteli bi beslenme için yardımlarınızı bekliyorum.

Vitamin: Aminosol kullanıyorum Aminovit ile içerikleri hemen hemen aynı. Necton e ve s vitamin değiller, daha çok mineral ağırlıklı katkı maddeleri.

Mama: Versele laga orlüx egg food (kuru mama) ve Versele laga orlüx frutti patee (nemli mama) kullanıyorum, tavsiye ederim.

Yem: Kuşların sayısı azsa Versele laga karışık muhabbet kuşu yemi iyidir. kuş sayısı fazla ise vivid veta bravo kullanabilirsin. (İçinde renkli tanecikler olanlardan almayasın)

Bu yukardaki mama ve yemler iyi beslenme sağlarlar. Yavru almak sadece beslenmeyle bitmiyor. Ortam, sıcaklık, nem, kuş sayısı, kuşarın birbirlerini beğenmesi gibi konular da önemli.

walal arkadasım yavu almak demişsinde ben dogruca söyleyim acık yem alıyorum ...1.5 haftada bir kafesini temizliyorum ..ve 2 haftada bir yumurta mamsı yapıyorum ... kalamar da veriyorum ...ben yuvayı sökmesem her daim altlarında yumurta olur bunada eminim ...yanmı mamadan marka bu kadar önemli deği ...iyi bir bakım vede iyi bir çift ...

Cok fazla batiriyolar bide cani sikildim mi yeri iniyo pisligini felan yer diye ben 3 gune bi degistiriyorum bu yuzdende sik sik rahatsiz ediyorum malesef. Bide kaliteli gercek kalamari nasil anlariz yada murekkep baligi ne oluyo

Geri