petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kullananların bilgisine

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve shaggy tarafından 29 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    Vitamin olarak : Nekton e ve nekton s mi yoksa aminosol mu daha iyi

mama olarak : Versele laga frutti patee mi yoksa versele laga orlüx eggfood mu daha iyi

yem olarak : Versele laga quik gibi bir kaç çeşit karıştırıyorum bunun yerine bi tane adam akıllı ne kullanabilirim...

Yavru alabilmek için kaliteli bi beslenme için yardımlarınızı bekliyorum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Vitamin: Aminosol kullanıyorum Aminovit ile içerikleri hemen hemen aynı. Necton e ve s vitamin değiller, daha çok mineral ağırlıklı katkı maddeleri.

Mama: Versele laga orlüx egg food (kuru mama) ve Versele laga orlüx frutti patee (nemli mama) kullanıyorum, tavsiye ederim.

Yem: Kuşların sayısı azsa Versele laga karışık muhabbet kuşu yemi iyidir. kuş sayısı fazla ise vivid veta bravo kullanabilirsin. (İçinde renkli tanecikler olanlardan almayasın)

Bu yukardaki mama ve yemler iyi beslenme sağlarlar. Yavru almak sadece beslenmeyle bitmiyor. Ortam, sıcaklık, nem, kuş sayısı, kuşarın birbirlerini beğenmesi gibi konular da önemli.

3. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    walal arkadasım yavu almak demişsinde ben dogruca söyleyim acık yem alıyorum ...1.5 haftada bir kafesini temizliyorum ..ve 2 haftada bir yumurta mamsı yapıyorum ... kalamar da veriyorum ...ben yuvayı sökmesem her daim altlarında yumurta olur bunada eminim ...yanmı mamadan marka bu kadar önemli deği ...iyi bir bakım vede iyi bir çift ...

4. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    Cok fazla batiriyolar bide cani sikildim mi yeri iniyo pisligini felan yer diye ben 3 gune bi degistiriyorum bu yuzdende sik sik rahatsiz ediyorum malesef. Bide kaliteli gercek kalamari nasil anlariz yada murekkep baligi ne oluyo

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    kalamar ve mürekkep balığı kemikleri aynı şeyler, kimi yerlerde sübye kemiği de deniyor. Sahtesini görmedim şimdiye kadar.

Sayfayı Paylaş