petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka dönemleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Muhabbet kuşlarında kuluçkaya yatmasının dönemleri var mıdır ? kimisi bahar ayların yani Nisan Mayıs ayında kuluçkaya yatar diyor doğru mudur acaba ?

2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    istediği zaman yatar belirli bir süresi yok kuştan kuşa değişir kimi kışın yatar kimisi yazın...

3. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    yani her mevsim yumurta yapabilirler bunda herhangi bi sıkıntı yok

4. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynen öyle ama forumda duymuştum kışın daha çok yumurtluyorlarmış sezon açıldı falan diyordu ustalar

5. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Her mevsim yaparlar fakat yazın daha iyi oluyor gibime geliyor çünkü hava sıcak yumurtada sıcak kalması lazım hem bizim arkadaş genellikler kışın dinlendirip yazın yumurtlatıyor :)

6. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Valla bu çift kuşlar konusunda çok eksik bilgim var daha önce çift beslemiştim 5 6 ay yumurtlasınlar diye yumurta vermeyince komuşunun kızına hediye ettim daha sonra tek alıp besledim ki hala besliyorum evde dükkanada gittim bi çift altım kızışmış kuşlar deffalarca çiftleştiler yuvadan ikiside çıkmıyor yem yemek haricinde 1.5 ay oldu hala tık yok yumurta konusunda :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:04 --

bizim bi arkadaş var o da bana söylediğin şeyi söyledi kuşlar kışın dinleniyor bahar aylarında yumurtluyor falan dedi pek bilgim olmadığı için bu konuda ne inandım nede inanamadım valla bide forumdaki arkadaşların bilgisinden faydalanim dedim :)

Sayfayı Paylaş