Karadeniz Pet

Kuluçka dönemleri

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Muhabbet kuşlarında kuluçkaya yatmasının dönemleri var mıdır ? kimisi bahar ayların yani Nisan Mayıs ayında kuluçkaya yatar diyor doğru mudur acaba ?

istediği zaman yatar belirli bir süresi yok kuştan kuşa değişir kimi kışın yatar kimisi yazın...

aynen öyle ama forumda duymuştum kışın daha çok yumurtluyorlarmış sezon açıldı falan diyordu ustalar

Her mevsim yaparlar fakat yazın daha iyi oluyor gibime geliyor çünkü hava sıcak yumurtada sıcak kalması lazım hem bizim arkadaş genellikler kışın dinlendirip yazın yumurtlatıyor :)

aynen öyle ama forumda duymuştum kışın daha çok yumurtluyorlarmış sezon açıldı falan diyordu ustalar

Valla bu çift kuşlar konusunda çok eksik bilgim var daha önce çift beslemiştim 5 6 ay yumurtlasınlar diye yumurta vermeyince komuşunun kızına hediye ettim daha sonra tek alıp besledim ki hala besliyorum evde dükkanada gittim bi çift altım kızışmış kuşlar deffalarca çiftleştiler yuvadan ikiside çıkmıyor yem yemek haricinde 1.5 ay oldu hala tık yok yumurta konusunda :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:04 --

Her mevsim yaparlar fakat yazın daha iyi oluyor gibime geliyor çünkü hava sıcak yumurtada sıcak kalması lazım hem bizim arkadaş genellikler kışın dinlendirip yazın yumurtlatıyor :)

bizim bi arkadaş var o da bana söylediğin şeyi söyledi kuşlar kışın dinleniyor bahar aylarında yumurtluyor falan dedi pek bilgim olmadığı için bu konuda ne inandım nede inanamadım valla bide forumdaki arkadaşların bilgisinden faydalanim dedim :)

Geri