Karadeniz Pet

kulucka makınası aylık fatura

ibrahimbulan

Meraklı Üye
Enerji tüketimi: 230V - 50Hz tipik: 140 W maksimum: 325 W
elektrık ozellıklerı bu olan bı 350 lık bı kulucka makınası almayı dusunuyorum acaba aylık ne kadar elektrık harcaması yapar bılen arkadaslar konu ıle ılgılı yardımcı olabılırmı

1 Saatte 1.75TL gibi bir fiyat cıkıyor :)

230 v yazıyordur ama o kadar tüketmez sanırım. donanım haber de bir yazı vardı bunla alakalı araştır istersen

Aylik 234kw harcar.sentinde. 1kw nekadardan satiyolar carp kdv ekle :)

Siz nasıl hesaplıyorsunuz bunları anlamadım. ,?
Birisi voltajdan girmiş birisi maksimum güçten gitmiş.. :)

Şimdi arkadaş, bu cihazın yakacağı elektrik ortamın sıcaklığına bağlıdır. Ortam sıcaksa kayıp az olacağı için daha az yakar soğuksa daha çok.. Mininmum ve maksimum değerleri hesap edelim. Yumurtanın da 21 günde çıktığını var sayalım. Sanırım civciv yetiştireceksin.

0,14kw x 24 saat x 21 gün = 70,56kw eder bu minimum tüketim bir kuluçka için.
0,325kw x 24 saat x 21 gün = 163,8kw eder maksimum tüketim miktarı bir kuluçka için.

Faturadan 1kw elektrik fiyatına bakıp hesaplarsın tüketim maliyetini..

Siz nasıl hesaplıyorsunuz bunları anlamadım. ,?
Birisi voltajdan girmiş birisi maksimum güçten gitmiş.. :)

Şimdi arkadaş, bu cihazın yakacağı elektrik ortamın sıcaklığına bağlıdır. Ortam sıcaksa kayıp az olacağı için daha az yakar soğuksa daha çok.. Mininmum ve maksimum değerleri hesap edelim. Yumurtanın da 21 günde çıktığını var sayalım. Sanırım civciv yetiştireceksin.

0,14kw x 24 saat x 21 gün = 70,56kw eder bu minimum tüketim bir kuluçka için.
0,325kw x 24 saat x 21 gün = 163,8kw eder maksimum tüketim miktarı bir kuluçka için.

Faturadan 1kw elektrik fiyatına bakıp hesaplarsın tüketim maliyetini..
Direk 24 Saat ile carparsanız dogru sonuc alamassınız 24 Saat içinde 3 Tarife Var hepsinde tüketim basına sayaca yazan maliyet değişiyor ne kadar değişiyor onu bilmiyorum

Dağıtım kuruluşlarının tarife ve gelirleri epdk endeksi olarak kabul ediliyo diye biliyorum ama yinede siz daha iyi bilirsiniz abim

Endeksi filan bilmem anlamam, ancak şunu biliyorum.
Dijital yani akıllı sayacın varsa, farklı zaman periyotlardaki o farklı tüketim maliyetli sistemden yararlanmak istiyorsan, sözleşmeni yenilemen gerekiyor. Gitmezsen yenilemeye eski sistem okuma ve fiyatlandırma devam ediyor.

eyw abıler sagulun levent abı ortalma 0.28 kurustan maxımumu carptım 45 ıla 46 lıra arası bırsey edıyor ben sabah nasıl yaptımsa 2bın lıraya yakın buldum tırstım oyle bısı olursa batarım die bı sorayım dedım bu pazardan ekmek cıkarmı bakalım rızkımız burdamı