Karadeniz Pet

Kuluçkadaki Kuş için yem sorunsalı

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
ustalarım kuluçkadaki kuşum yuvadan hiç çıkmıyor ve yem yediğini hiç görmüyorum ara sıra çıkıyor dışkılıyor erkek kovalıyor çiftleşmeye çalışıyor fakat hiç yem yediğini görmedim günlerdir. yumurtaların yanına yem bırakayım mı ne dersiniz?

Erkeğin beslemesi yetersiz olur demi?ustam normalde çıkıyor olması Lazım herhalde

bir sorum daha var benim tüneklerim ahşap yalnız yuvarlak değil hafif yassı olanlardan bu sizce sıkıntı mıdır?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:45 --

Erkeğin beslemesi yetersiz olur demi?ustam normalde çıkıyor olması Lazım herhalde

bana hiç denk gelmedi vallahi 3 gündür.

Allah Allah hocam o konuda tecrübem olmadı yani yanına yem bırakmak doğru olur mu?

erkek yuvalık deliğinden besler dişiyi. beslemese dişi yem yer merak etmeyin

Ben de bu konu ile ilgili konu açmayı düşünüyordum.
Benim çiftimde de aynı sorun var.
Erkek yuvalık kapısına gidip çağırıyor ama dişi çıkmıyor.
İlk kuluçkada böyle değildi, şimdi çıkmıyor niyeyse.
Sadece sabahları güneş doğarken ve karanlıkta hafif ışık yakınca çıktığını görüyorum.
Sizde de öyle mi oluyor?
Bazen de erkeği tamamen yuvalığa girmiş buluyorum, belki o sırada yemliyor olabilir.
Ama öyle değilse nasıl yavru büyütecek bunlar bilmiyorum.

benim erkek bol bol giriyor yuvaya ama besliyor beslemiyor bilemem. 3-5 saatte bir çıkıp tur atıp tekrar giriyor yuvaya. birde tüneklerle ilgili bir sorum vardı

Geri