Karadeniz Pet

Kuluçkadaki kuşumun aç kalması

Çiçili

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1buçuk sene önce yavru erkek bir muhabbet kuşu aldık birkaç ay öncede dişi aldık yumurtladı dişi kuşum ama erkek kuşum sanırım yavruyken aldığımız için dişiyi beslemeyi bilmiyor dişi kuluçkadan çıkıp çıkıp beslenmeye başladı ama yeterli olmadı yumurtaları bırakıp çıktı hastalandı kursağı boş kalmış mama verdik kendine geldi ama yumurtalar soğumuştu bir ay geçti tekrar yumurtladı erkek kuş yine beslemiyor eşini hatta ballı yem vs astığımda dişiyle kavga ediyor kendi yemek için dişi tekrar hastalanacak yeterince beslenmediği için Napabilirim acaba yuvasına yem koymayı düşünüyorum olurmu bilmiyorum

Ballı yem vermeyin hem zararlı hem sadece oyalanirlar. Siz mama verin erkeğin beslemesiyle alakası yok size bir anımı anlatayım bir arkadastan bir erkek kuş almıştım bende dişi vardı yumurtladilar sonra arkadaş memleketine gitti giderken kuşunuda aldı dişi tek başına 4 yumurtaya yattı yumurtaların üçü çıktı ve hepsini yuvadan uçurdu ben bu arada bol bol mama verdim yavruları hiç beslemedim

Ballı yem vermeyin hem zararlı hem sadece oyalanirlar. Siz mama verin erkeğin beslemesiyle alakası yok size bir anımı anlatayım bir arkadastan bir erkek kuş almıştım bende dişi vardı yumurtladilar sonra arkadaş memleketine gitti giderken kuşunuda aldı dişi tek başına 4 yumurtaya yattı yumurtaların üçü çıktı ve hepsini yuvadan uçurdu ben bu arada bol bol mama verdim yavruları hiç beslemedim
Teşekkür ederim cevap için mama için hastayken şırıngayla verdik zorla yani çok iyi geldi yese eminim iyi olacak ama kafese koyduğum zaman yemediler yinede tekrar deneyip koyacağım şuanda dişi kuşum kendi çıkıp beslenmeye çalışıyor ilk yumurtlama zamanı gibi olacak diye korkuyorum çünkü ölmek üzereydi çok kötü bir haldeydi

Son düzenleme:
Teşekkür ederim cevap için mama için hastayken şırıngayla verdik zorla yani çok iyi geldi yese eminim iyi olacak ama kafese koyduğum zaman yemediler yinede tekrar deneyip koyacağım şuanda dişi kuşum kendi çıkıp beslenmeye çalışıyor ilk yumurtlama zamanı gibi olacak diye korkuyorum çünkü ölmek üzereydi çok kötü bir haldeydi

yuvalığın içinde kızıl dal darı koy ben öyle yapıyorum yattığı yerden bile yiyor

yuvalığın içinde kızıl dal darı koy ben öyle yapıyorum yattığı yerden bile yiyor
Yuvalığın girişine uzanabileceği şekilde asmıştım ama içine koyarım ozaman yuvaya çok müdahale etmek istemedim yumurtaları var zarar verir diye bakmama çalışıyoruz ama onuda denerim teşekkürler :)

Geri