petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kulunuz köleniz olayım bir cevap atın acil yardıma ihtiyacım var kötü durumdayım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve cingözataberk tarafından 21 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. cingözataberk

cingözataberk New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 8 senelik can dostum kuruma hastalığına yakalandı hayvan gözümün önünde eriyor bir deri bir kemik 5 güne ölür dediler benim oğlum 3 haftadır savaşıyor tedavi 2 gündür tedavi uyguluyorum flucan + elma sirkesi geçme ihtimali var bayağı ilerlemiş hastalık durmadan uyuyo ve en kötüsü yumurtaları vardı yavrular çıktı dişi erkeği ısıtıp yanından ayrılmadı yavrular açlıktan öldü şuan dişi depresyonda hepsi çöktü lütfen bundan kurtulabilirmiyim ve kuşumun göz kapağı kızarık neylen alakalı kurumamı söleyin çok kötüyüm bir cevap istiyorum lütfen [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] Arkadaşlar sizden tek isteyim bir çözüm işte kızarık olan göz bu fotoda belli değil ama kızarık ve mavi olan kuş git gide zayıfladı dişinin 2 katı olan hayvan şuan ondan minik sade uyuyor.Yaşlılıktan ölse içim rahat ölücek böle eriyerek gözümün önünde ölmesi işte anlatamam depresyona sokuyor insanı evladın gibi seviyosun sonuçta acil yarımlarınızı istiyorum.

#1 cingözataberk, 21 Aralık 2015
    Son düzenleme: 21 Aralık 2015
  2. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Durum baya ilerlemiş demekki, yani moralinizi bozmak
    olmasın ama kuruma ilerlediyse , göğüs kemiği sivrildiyse
    deri rengi değişmeye başlayınca artik kurtarmak zor oluyor.
    inşallah kullandığınız ilaç işe yarar.
    fugizone var o da cok faydalidir ama tedaviden tedaviye geçiş
    olnasin. Birde konuya [MENTION=4069]Berkay[/MENTION] ERDIC baksin.
    bu konularda bilgisi olacagini düşünüyorum.

3. cingözataberk

cingözataberk New Member

Beğenileri:
    0
    Deri rengi değişti.Benim hatam soğuk algınlığı zannettim yani kendimi alıştırsam iyi olur idmi :(

4. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    kızarık dedıgınız göz mevcut resimlerle anlaşılmaz.
    kurumamı bu anlmaz resimlerden.tanı koymak için tahlıl sonucları gerekli.ben tahlılle ugrasamam dersenızde soguk algınlagı sanıp verdıgınız ılac gıbı ıhtımaller uzerınde devam edip deneme yanılma yöntemınden başka çagre kalmıyor.konu kuş olunca üreticilerde veterınerlerde deneme yanılma yontemını kullanıyor.20 30 50 100 tllık kuş için degerının üzerınde tahlıl sonucuna para vermemek için.
    yinede tavaya beyaz pecete serip ıkı kusun dıskısını gönderrsenız tahmın yurutmek daha kolay olur.

5. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Kuruma hastalığının tedavisini bilemiyorum ama tedavinin yanında bünyeyi güçlendirecek ek tedbirler almak isterseniz, sera bronchipur diye bir ürün var, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Yine aynı firmanın sera activ diye bir ürünü var iştah açıcı. Bunlar kesin çözüm olmaz ama uygulayacağınız bir tedavinin yanında ek olarak kullanırsanız işe yarayabilir.

6. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    benim kuşumdada kuruma varmış yeni farkettik ilk başlarda isali vardı onu düzelttik ama kabarması geçmeyince kuruma olduğu ortay çıktı bende flucan veriyorum inş düzelir

Sayfayı Paylaş