petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kursagindaki sislik icin bakar misiniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gizem Koca tarafından 1 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba disi kusumun şuan 2 yavrusu var cok nadir yuvadan cikuyor, kursaginda asiri bir siskinlik farkettim. Kusum cok obur onu bildim bileli siskindi fakat daha da sismis gibi geldi fikri olan var midir?[​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:52 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

Yandan goruntusu[​IMG]

2. suzie ile efe

sindirim sorunu olabilir belki suyuna bir damla elma sirkesi damlat istersen haftada bir iki kere

ara ara yemine kumda karıştırabilirsn

3. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam deneyecegim tesekkurler umarim ciddi bir durum yoktur:(

4. nazım yiğit karaoğlu

kuş sürekli yavru yumurta yapmakdan yorgun düşmüş ne tüyü kalmış gögüs bölgesinde nede saglıklı fizigi. yavrular büyüdükden sonra yuvalıgı cıkararak eşleri ayırarak bir kaç ay kuşunuzu dinlendirseniz iyi olur mama ve vitamin takviyesinide ihmal etmeyin

5. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Henüz hic yavrusu olmadi birkac ay once yavruladi beslemedi olduler. Yuvalik takmadigim halde kafesin dibine yumurtlamaya kalkıyor.. vitaminini hic eksik etmiyorum ama yaşından dolayi sanirim yumurtlayinca hirpalaniyor biraz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

http://www.kuscular.org/cadidiasis-ters-kursak burada bahsedilen hastalik olabilr diye dusunuyorum. Bu konuda bilgisi olan var mi acaba? Konuya ilgi gosterirseniz gerçekten cok sevinecegim. Tecrubesi olan vardir..

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun.
    Genelde peş peşe kuluçka yatan kuşlarda bu şekilde tüyde aralanmalar oluyor.
    Eğer neşesi yerindeyse o linkini verdiğin hastalık olması mümkün değil. Zaten tüyün aralandığı yer kursak değil göğüs bölgesi.. Rengi de çok güzelmiş Maşallah.

7. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkurler icimi rahatlattiniz. Yuvaliktan cok az cikiyor ve yuvaliga baktirma konusunda agresif o yuzden gozlemleyemiyorum panik oldum. Bugun agzinin yanimdaki tuylerde ve burnunda sari bulasik bisiler gordum kusmus mu yoksa yavruları beslerken mi bulaşmış bilemedim. Panik oldugum icin aklima kotu olan kusma ihtimali geldi. Suan iyi gorunuyor.[​IMG]

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yuvalığın kapağını açıp çok rahatsız etmeyin.
    Yavrular tüylendiğinde Erkeği ayırın. Yavrular çıkınca da yuvalığı çıkarın.
    Bu kuşun birkaç ay iyi bakılıp dinlenmeye ihtiyacı var.
    Tekrar geçmiş olsun.

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşunuz cok yıpranmış.. bir kuluckayı daha kaldıramaz. Dinlenmeye alın.

10. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Oyle yapicam tesekkurler. Bugun sislik inmisti neyse ki rahatladim. Onlari ayirmak istemiyordum ama durmuyorlar mecbur artik. Yardimlariniz icin sagolun.

11. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun kuşunuz da baya bir yağlanma var kuluçkadan kalkınca sqlmada dinlendirmeye alın. Akdarı ve c vitamini verin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Ayrıca sıcak havalarda genel olarak kuluçka da olmayan yada kuluçkası biten kuşları salmaya alın salma yoksa yuvalığı çıkartın. 2 ay kadar dinlensinler daha sağlıklı verim olacaktır

12. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkurler yavrular buyusun bunlari uygulayacagim. Yasi 4u asti normalde yuvalik takmiyorum fakat kafesin dibine yumurtlamaya kalkiyor bu sefer:( kuslari ayiracagim mecbur:(

Sayfayı Paylaş