Karadeniz Pet

Kursagindaki sislik icin bakar misiniz

Gizem Koca

Yeni Üye
Merhaba disi kusumun şuan 2 yavrusu var cok nadir yuvadan cikuyor, kursaginda asiri bir siskinlik farkettim. Kusum cok obur onu bildim bileli siskindi fakat daha da sismis gibi geldi fikri olan var midir?
rysury5y.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:52 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

Yandan goruntusu
egy9yqu4.jpg

sindirim sorunu olabilir belki suyuna bir damla elma sirkesi damlat istersen haftada bir iki kere

ara ara yemine kumda karıştırabilirsn

Tamam deneyecegim tesekkurler umarim ciddi bir durum yoktur:(

kuş sürekli yavru yumurta yapmakdan yorgun düşmüş ne tüyü kalmış gögüs bölgesinde nede saglıklı fizigi. yavrular büyüdükden sonra yuvalıgı cıkararak eşleri ayırarak bir kaç ay kuşunuzu dinlendirseniz iyi olur mama ve vitamin takviyesinide ihmal etmeyin

Henüz hic yavrusu olmadi birkac ay once yavruladi beslemedi olduler. Yuvalik takmadigim halde kafesin dibine yumurtlamaya kalkıyor.. vitaminini hic eksik etmiyorum ama yaşından dolayi sanirim yumurtlayinca hirpalaniyor biraz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

http://www.kuscular.org/cadidiasis-ters-kursak burada bahsedilen hastalik olabilr diye dusunuyorum. Bu konuda bilgisi olan var mi acaba? Konuya ilgi gosterirseniz gerçekten cok sevinecegim. Tecrubesi olan vardir..

Geçmiş olsun.
Genelde peş peşe kuluçka yatan kuşlarda bu şekilde tüyde aralanmalar oluyor.
Eğer neşesi yerindeyse o linkini verdiğin hastalık olması mümkün değil. Zaten tüyün aralandığı yer kursak değil göğüs bölgesi.. Rengi de çok güzelmiş Maşallah.

Geçmiş olsun.
Genelde peş peşe kuluçka yatan kuşlarda bu şekilde tüyde aralanmalar oluyor.
Eğer neşesi yerindeyse o linkini verdiğin hastalık olması mümkün değil. Zaten tüyün aralandığı yer kursak değil göğüs bölgesi.. Rengi de çok güzelmiş Maşallah.
Tesekkurler icimi rahatlattiniz. Yuvaliktan cok az cikiyor ve yuvaliga baktirma konusunda agresif o yuzden gozlemleyemiyorum panik oldum. Bugun agzinin yanimdaki tuylerde ve burnunda sari bulasik bisiler gordum kusmus mu yoksa yavruları beslerken mi bulaşmış bilemedim. Panik oldugum icin aklima kotu olan kusma ihtimali geldi. Suan iyi gorunuyor.
u4u3eqeb.jpg

Kuşunuz cok yıpranmış.. bir kuluckayı daha kaldıramaz. Dinlenmeye alın.

Oyle yapicam tesekkurler. Bugun sislik inmisti neyse ki rahatladim. Onlari ayirmak istemiyordum ama durmuyorlar mecbur artik. Yardimlariniz icin sagolun.

Geçmiş olsun kuşunuz da baya bir yağlanma var kuluçkadan kalkınca sqlmada dinlendirmeye alın. Akdarı ve c vitamini verin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Ayrıca sıcak havalarda genel olarak kuluçka da olmayan yada kuluçkası biten kuşları salmaya alın salma yoksa yuvalığı çıkartın. 2 ay kadar dinlensinler daha sağlıklı verim olacaktır

Geçmiş olsun kuşunuz da baya bir yağlanma var kuluçkadan kalkınca sqlmada dinlendirmeye alın. Akdarı ve c vitamini verin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Ayrıca sıcak havalarda genel olarak kuluçka da olmayan yada kuluçkası biten kuşları salmaya alın salma yoksa yuvalığı çıkartın. 2 ay kadar dinlensinler daha sağlıklı verim olacaktır
Tesekkurler yavrular buyusun bunlari uygulayacagim. Yasi 4u asti normalde yuvalik takmiyorum fakat kafesin dibine yumurtlamaya kalkiyor bu sefer:( kuslari ayiracagim mecbur:(

Geri