Karadeniz Pet

Kursak mantarı mı var Sizce

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhabalar önceden de konu açtım ama emin olamadık. Sizce kursak mantarı olabilir mi?
Kursak mantarı olduğundan emin olmadığım için ilaç kullanmadım. Emin olmadığım halde mikostatin kullansam kursak mantarı varsa tedavi etse. Eğer kursak mantarı yoksa mikostatin başka yere zarar verir mi?
Kursak mantarın dan şüphelendim videolar aşağıda 👇🏻 bu sorunlar azalsa da devam ediyor.

Dışkı resimleri ve kusmuğun kokup kokmadığıda önemli sanırım. Bu bilgileride paylaşın bende konuyu takipteyim. Allah şifa versin

Kuşumda salya yok , ağızında koku yok, dışkı da sindirilmemiş yem yok. İştahı yerinde ama neden halâ kusma hareketi yapıyor acab

Merhaba benim kuşumda da aynı sorunlar var siz ne yaptınız geçti mi acaba?
Salya, koku yok sadece ara sıra kusma sorunu yaşıyor. Kursak mantarı olmadığını düşünüyorum normal geldiği için bir tedavi yapmadım. Kursağında şişlik de yoktu.
Yakın zaman da yem değişikliği yapacağım o zaman kusma sorunum tamamen ortadan kalkar diye düşünüyorum. Kursak mantarı eğer belirtisiz de gerçekleşiyorsa bilemiyorum.

Salya, koku yok sadece ara sıra kusma sorunu yaşıyor. Kursak mantarı olmadığını düşünüyorum normal geldiği için bir tedavi yapmadım. Kursağında şişlik de yoktu.
Yakın zaman da yem değişikliği yapacağım o zaman kusma sorunum tamamen ortadan kalkar diye düşünüyorum. Kursak mantarı eğer belirtisiz de gerçekleşiyorsa bilemiyorum.
Bende de sadece ögürme vardı başlarda son bi kaç gündür kusma da başladı ayrıca gagasının altında ince sarımsı bi katman vardı vazelin sürünce geçti ve göğsündeki kemik çok belirginleşti hala endişeliyim triflucan kullanmayı düşünüyorum ama ya daha da kötü olursa diye karar veremedim napacağım bilmiyorum

@Kubilay1 merhaba benim kusumda çok nadir yapıyor boyle art arda ama kusmuyor. Sizin kuşunuz şu an nasıl peki, iyi mi? Ben de biraz korkuyorum da

Geri