Karadeniz Pet

Kurtardigimiz Sultan Papaginin Durumu Bi Turlu Iyilesmiyor

Tugsad96

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba, bundan bi kac ay once bi tatlis sultan papagani kurtardik, daha onceki ailesi cok kotu bi sekilde bakmislar ufakliga, kafeste olmasina ragmen kanatlarini kirpip durmuslar, ne vitamin ne de baska bi takviye yapmislar ve oylece kafes icinde 5 senesi gecmis garibimin. Kurtardigimizda yeni bi kafes ile sifirdan baslamasini istedim Suan bizimle mutlu, kafesinden cikabiliyo fakat senelerce kafes icinde kalip bi de kanatlari kesildigi icin ucamiyor. Bakimlarini yapiyoruz, gerekli oldugunu dusundugumuz vitaminleri de takviye etmeye calisiyoruz ama hala gorunusu ve tuyleri bize geldigi durumda. Bi kuscaya sordum kanatlari tekrardan uzar demisti ama uzayan tuyleri aninda dokuluyo, buna kuyrugu da dahil. Kafasindaki tuyler dahi dokuluyo ve derisi gozukuyor. Bi hastalik olduguna eminim ama bi turlu caresini bulamiyoruz aile olarak bizi aydinlatip, bu guzel arkadasa yardimci olmamizi saglayabilir misiniz lutfen. Buraya resmini de ekliyorum daha net gormeniz icin simdiden cok tesekkurler.

Kusura bakmayin telefondan yukleyemedim fotografi o yuzden link seklinde buraya koyuyorum