Karadeniz Pet

Kuru mama SKT tarihi hakkında

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar aramızda bir çoğumuz mamalara birde hazır kuru mama ekliyoruz,elimde 1,5 kg kadar versela orlux mama var fakat miâdı 2 gün sonra doluyor,ürünü kullanmaya niyetim yok bu konuda SKT üzerinden 6 ay daha kullanılabilir diyenlerde var,konu tecrübeye Dayalı yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Burada önemli olan o mamanın nasıl muhafaza edildiğidir yani uygun şartlarda muhafaza edilmişse Levent Bey haklı tüm gıda ve ilaçların skt'lerinde ihtiyat payı vardır.

Bende kuru mamayı güneş almayan bir yerde sakladım skt geçse bile bir şey olmadı.

Ben olsam kullanırım. Son kullanma tarihleri belirli bir emniyet süresi dahilinde belirleniyor. Süre dolduktan 1 gün sonra direk bozulacak hali yok ya. Önemli olan direk güneş görmeyen, serin, kuru yerde ağzı kapalı muhafaza etmek..

Tşk Levent bey mamamı Cem Caner Bey'den almıştım sanırım fazla almışım,tecrübeniz bu konuda fazla evet evin kilerinde serin ve Güneş görmeyen bir yerde duruyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Burada önemli olan o mamanın nasıl muhafaza edildiğidir yani uygun şartlarda muhafaza edilmişse Levent Bey haklı tüm gıda ve ilaçların skt'lerinde ihtiyat payı vardır.

Ali bey saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Bende kuru mamayı güneş almayan bir yerde sakladım skt geçse bile bir şey olmadı.

Ne kadar kullandınız peki

Ambalaj hava aldıysa daha önce cam kavonaza alın, ağzını sıkı kapayın ve güneş görmeyen bir yerde muhafaza edin, kullanırdım ben olsam.

1 kg hiç Açılmamış yarım kg ağzı açık var olmazsa cam kavanoza alayım

Ben olsam kullanırım. Son kullanma tarihleri belirli bir emniyet süresi dahilinde belirleniyor. Süre dolduktan 1 gün sonra direk bozulacak hali yok ya. Önemli olan direk güneş görmeyen, serin, kuru yerde ağzı kapalı muhafaza etmek..

Levent abi sen herseyin en doğrusunu bilirsin ama skt tarihlleri ürünün içerdiği herangi bir kimyasalında skt tarihi ilede ilgilidir yani firma size o tarihten sonrası için güvence vermez yemde falan fazla etki etmez ama ilaçlarda falan baya önemlidir ürünlerin yarı ömürleride etkili bu olayda yani kullanırsın ama etkisi azalmıştır veya hiç etki etmeye bilir

Bende buzdolabı değil de yine serin ve kuru bir yerde muhafaza etmeyi düşünüyorum.

Geri