petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuru mama SKT tarihi hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cihan UYĞUR tarafından 30 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Merhaba arkadaşlar aramızda bir çoğumuz mamalara birde hazır kuru mama ekliyoruz,elimde 1,5 kg kadar versela orlux mama var fakat miâdı 2 gün sonra doluyor,ürünü kullanmaya niyetim yok bu konuda SKT üzerinden 6 ay daha kullanılabilir diyenlerde var,konu tecrübeye Dayalı yorumlarınızı bekliyorum.

#1 Cihan UYĞUR, 30 Haziran 2015
    Son düzenleme: 30 Haziran 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben olsam kullanırım. Son kullanma tarihleri belirli bir emniyet süresi dahilinde belirleniyor. Süre dolduktan 1 gün sonra direk bozulacak hali yok ya. Önemli olan direk güneş görmeyen, serin, kuru yerde ağzı kapalı muhafaza etmek..

3. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Burada önemli olan o mamanın nasıl muhafaza edildiğidir yani uygun şartlarda muhafaza edilmişse Levent Bey haklı tüm gıda ve ilaçların skt'lerinde ihtiyat payı vardır.

4. kaanmavış

kaanmavış New Member

Beğenileri:
    0
    Bende kuru mamayı güneş almayan bir yerde sakladım skt geçse bile bir şey olmadı.

5. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşk Levent bey mamamı Cem Caner Bey'den almıştım sanırım fazla almışım,tecrübeniz bu konuda fazla evet evin kilerinde serin ve Güneş görmeyen bir yerde duruyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Ali bey saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Ne kadar kullandınız peki

6. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Ambalaj hava aldıysa daha önce cam kavonaza alın, ağzını sıkı kapayın ve güneş görmeyen bir yerde muhafaza edin, kullanırdım ben olsam.

7. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    1 kg hiç Açılmamış yarım kg ağzı açık var olmazsa cam kavanoza alayım

8. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    Levent abi sen herseyin en doğrusunu bilirsin ama skt tarihlleri ürünün içerdiği herangi bir kimyasalında skt tarihi ilede ilgilidir yani firma size o tarihten sonrası için güvence vermez yemde falan fazla etki etmez ama ilaçlarda falan baya önemlidir ürünlerin yarı ömürleride etkili bu olayda yani kullanırsın ama etkisi azalmıştır veya hiç etki etmeye bilir

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ömer, yazdıklarına katılıyorum da, burada ilaç değil de mama söz konusu. Ben mamanın 1 günde bozulacağını sanmıyorum. Mutlaka bir emniyet payı vardır. Dolayısıyla skt 1 ay geçmiş mamayı ben olsam atmam kullanırım.

10. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Bende buzdolabı değil de yine serin ve kuru bir yerde muhafaza etmeyi düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş