Karadeniz Pet

Kuş Almak İstiyorum

CoffeeSapien

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar, ben muhabbet kuşu almak istiyorum ancak internetten anladığım kadarıyla daha sonrasında eğitmek biraz daha zor oluyormuş, ufak bir araştırma yapmayı denedim tabi yanlış bilgim varsa affola düzeltirsiniz ama yavru uçamazken elde beslediğimiz için sanırım daha rahat ele alışıyormuş :) almışken istediğim şeyleri söyliyim sizler kadar detaylı anlamıyorum ben tabi o yüzden sormak istedim. istediğim şu benim cana yakın bir kuş olsun hani ben hayvanı kafese hapsetmem açık durur kafesi kapılarım kapalı olur o uçsun oynasın gelsin benle muhattap olsun :) dişi mi daha cana yakın erkek mı falan anlamıyorum türlerinide araştırdım birşey anlamadım yine yani anladımda tabi hangisini almam mantıklı iyi olur bilemedim sadece. Adana Seyhanda yaşıyorum ayrıca veya adanada bildiginiz güvenilir kişiler varsa bu konuda söylerseniz sevinirim çünkü pet shop'a gidip almak pek istemiyoruum tanıdık güvenilir olmadıkça yardım edebilirseniz çok sevinirğim.

Ben bu işin cinsiyeti olmaz diyenlerdenim. Gidin kuşçulara ya da petshopa, hangisine kanınız kaynarsa onu sahiplenin. Keyifli hobiler :)

cok tesekkurler yardiminiz icin :) peki en fazla kac aylik olmali sizce rahat egitmem bana rahat alisabilmesi icin veya ne yapmaliyim kafesin icinde bana samimi davranan arkadasimizi mi bir yuva sahibi yapayim :)

cok tesekkurler yardiminiz icin :) peki en fazla kac aylik olmali sizce rahat egitmem bana rahat alisabilmesi icin veya ne yapmaliyim kafesin icinde bana samimi davranan arkadasimizi mi bir yuva sahibi yapayim :)
Evet olabilir :) Eğitmek istiyorsanız yavru tercih edin ama bu da biraz şans işi yetişkinlerden de fena oyuncular çıkabiliyor :)

Evet olabilir :) Eğitmek istiyorsanız yavru tercih edin ama bu da biraz şans işi yetişkinlerden de fena oyuncular çıkabiliyor :)
ya eğitmekten kastim daha once bir kusum vardi benim cok iyi bakiyordum hatta akrabalar "keske o kafeste ben yasasaydim" diyorlardi muzik dinleme saatleri bile vardi can yoldasimin ama bana okadar alismadi aslinda soyle alismisti ama bizle insanlarla oynamayi hic sevmiyordu cok agir basli sadece kafesinde oturuyor kafes acik olmasina ragmen gunde 1 defa 30 saniye ucup geri giriyordu ve ben uzuluyordum sıkılıyor diye oyle olmasin neseli olsun istiyorum oynasin benle :) egitim konusma falan degil konusmasada olur ama oyle sıkılip oturmasin kenarda kosede canim sıkılıyor sonra benim uzuluyorum ben

Benim kuşum da kafese girmek bilmez. Her gün ailecek operasyonla yakalarız koyarız kafesine yavru alın 1-2 aylık
Erkek daha yakın olur diye okumuştum biryerde. Benimki disi ama hareketlerini bakışlarını görmeniz lazım insan gibi. Yani herşeyi anlıyor sanki. Salonda açık durur hep biri salona girsin hemen omzuna komar hiç rahat birakmaz çok insan canlısı çok uzattım yani bencede cinsiyeti farketmez
Alırken inceleyin kuşları kös kös oturani değilde hareketli olanı alın bence. Ama aşırı hareketli de fena olur öylede olmasın biz ilgilendik ondan alıştı diye düşünüyorum ama ilgiyi abartmayin stres olmasin. Mesela arkadan avuçlayip elinize almayın , elinizi alttan karnına yaslayıp onun ayağını atmasını bekleyin yoksa zorlamayın tekrar tekrar deneyin. Bunlar benim tecrübelerim kesin bilgi değil bu arada

Benim kuşum da kafese girmek bilmez. Her gün ailecek operasyonla yakalarız koyarız kafesine yavru alın 1-2 aylık
Erkek daha yakın olur diye okumuştum biryerde. Benimki disi ama hareketlerini bakışlarını görmeniz lazım insan gibi. Yani herşeyi anlıyor sanki. Salonda açık durur hep biri salona girsin hemen omzuna komar hiç rahat birakmaz çok insan canlısı çok uzattım yani bencede cinsiyeti farketmez
Alırken inceleyin kuşları kös kös oturani değilde hareketli olanı alın bence. Ama aşırı hareketli de fena olur öylede olmasın biz ilgilendik ondan alıştı diye düşünüyorum ama ilgiyi abartmayin stres olmasin. Mesela arkadan avuçlayip elinize almayın , elinizi alttan karnına yaslayıp onun ayağını atmasını bekleyin yoksa zorlamayın tekrar tekrar deneyin. Bunlar benim tecrübelerim kesin bilgi değil bu arada
ilginiz ve yorumunuz için çok teşekkürler :) işte bende öyle istiyorum ya :D arkadaş olalım işte dolaşsın oynasın benimle imrendim ne yalan söyliyim Allah uzun ömür versin sağlıklı bir hayat versin :)

Rica ederim, amin Allah hepsine sağlıklı uzun ömür versin :) sizde gönlünüze göre bir kuş bulursunuz umarım :D

Geri