Karadeniz Pet

kuş beni çığrımdan çıkarttı artık

Hala kuşu suçluosun.Enteresansın.Kuş anormal ısırıomuşmuş.İnsanlar cennet papağanı besliyor,ellerinden parça koparıor da kuş ben nefret ediyorum ondan die dolanmıor buralarda.Ki nefret sözücüğünü kast ederek yazmadığınızı söylemişsin de kusura bakma kimsenin burda beyin okuma gücü yok.Ayrıca hiçbir kuş da sinir hastası doğmaz.Hele yavruyken alındıysa. Mudo arkadaşa katılıorum.Yavruyken yaptığınız hataların sonucunu çekiosun büyük ihtimal.Kuşu avuçlayıp durduysan ya da hoşlanmadığı şeyleri sürekli yaptıysan onun da ısırmasının kronikleşmesi normal.Artık kuşu suçlamayı bırak.Bu huyundan nasıl vazgeçebilirim die düşün.Ki yukarda birçok arkadaş bu konuda yardımcı olmaya çalışmış.Deneyin bi zahmet.Bence yapılması gereken de ısırdığı taktirde sert bi ses tonuyla hayır demek ve hala devam ediosa onu kafesine koymak.Böylece yaptığının yanlış olduğunu, ısırmaması gerektiğini anlayacak.Biraz emek gerekior tabii,armut piş ağzıma düş olmuyor.

Son düzenleme:
Bu arkadaş beni çığırımdan çıkartmaya devam ediyor

Hala kuşu suçluosun.Enteresansın.Kuş anormal ısırıomuşmuş.İnsanlar cennet papağanı besliyor,ellerinden parça koparıor da kuş ben nefret ediyorum ondan die dolanmıor buralarda.Ki nefret sözücüğünü kast ederek yazmadığınızı söylemişsin de kusura bakma kimsenin burda beyin okuma gücü yok.Ayrıca hiçbir kuş da sinir hastası doğmaz.Hele yavruyken alındıysa. Murdo arkadaşa katılıorum.Yavruyken yaptığınız hataların sonucunu çekiosun büyük ihtimal.Kuşu avuçlayıp durduysan ya da hoşlanmadığı şeyleri sürekli yaptıysan onun da ısırmasının kronikleşmesi normal.Artık kuşu suçlamayı bırak.Bu huyundan nasıl vazgeçebilirim die düşün.Ki yukarda birçok arkadaş bu konuda yardımcı olmaya çalışmış.Deneyin bi zahmet.Bence yapılması gereken de ısırdığı taktirde sert bi ses tonuyla hayır demek ve hala devam ediosa onu kafesine koymak.Böylece yaptığının yanlış olduğunu, ısırmaması gerektiğini anlayacak.Biraz emek gerekior tabii,armut piş ağzıma düş olmuyor.
Yanlız Mudo olacak o :) Dediğim gibi kuş yavruysa hala bi umut var ama genç eriskinse çok zor çünkü kızgınlık dönemine girecektir bide daha da agresiflesecektir

Sen kuş falan bakma birde pişkin pişkin anlatmış. Sende beni çıldırttın.

Geri