Karadeniz Pet

Kuş kafesten çıkmıyor

thatanos26

Yeni Üye
Merhabalar. Konuya en başından değinmek istiyorum çünkü kuş önceden de bu şekildeydi fakat bu sıra dahada küs gibi. Erkek diye aldık ama 5-6 yıl oluyor burnu mavileşmedi ve konuşmadı, muhtemelen dişi. Kuş 6 yıldır bizde. Önceden de kafesine elini uzatır uzatmaz cagır cugur ötüyordu yani kızıyodu. Elini içine felan uzattığın zaman ısırıyor ama bu normal ısırmak değil bilen bilir. Köpek ısırsa daha az acıtır bildiğiniz gagasını elinizin içine sokuyo kanatacak şekilde ısırıyor. Bu ısırma ve ötme olayı en başından beri vardı zaten. O kadar vakit geçmesine rağmen ne bi konuştu ne bu ısırma olayından vazgeçti, bi türlü alışamadı hayvan. Öncelerden kafese girmezdi tüm evi alt üst ederdi. Son 5-6 aydır kapısı gece gündüz açık fakat çıkmıyor. Elimizle zar zor çıkartsakta hemen kafesine kaçıyor. Asıl problem bu. Bi ara dengesiz uçuyodu ne olduysa ondan sonra oldu böyle küsmüş gibi kaldı hayvan. Birde son zamanlarda sürekli kaşınıp tüy döküyor fakat normal standartlarındaki gibi tüy değiştirme olayına benzemiyor. Ne kuyruğu düşüyo ne başka bişey. Önceden de dökerdi bildiğim için şuan bir anormallik var ama çözemiyorum. Hayvan kafesten çıkmak bilmiyor. Kafeste tünek, bikaç zilli oyuncak var. Aynası vardı ona çok tünüyo diye çıkardım. Kafeside mutlaka her gün en az 1 insan bulanacak yerde yani salonda. Kendi başınada değil hayvan hep yakınında bi insan oluyor. Bi bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi? Biraz karışık anlattım kusura bakmayın.

Daha önce 12 yaşına kadar tek kuş baktım ve hep aynası vardı. Aynanın olumsuz yönleride var ama sanırım aynayı siz çıkartınca tek kalmış gibi hissetmiş olabilir. Çok uzun süredir ayna vamış çünkü anladığım kadarıyla

Yok hayır ayna bi süre vardı sonra geri aldım. Sonra ailem geri koymuş sonra tekrardan aldım. İlk aldığımda bişey olmamıştı. Sanırım parazit veya bi hastalığı var tam bilgi edinemedim. Burnunun üstündeki tüyleri bi değişik duruyor zaten

Geri