Karadeniz Pet

Kuş ötmüyor

EMRE OCAK

Yeni Üye
Kuşumu alalı 1 ay oldu kuşum 3-4 aylık kafes içinde dışında ele geliyor hatta elden inmiyor birbirimize çok fazla alıştık ve kuşta inanılmaz hareketli gözle görülür hiç bir hastalığı yok ama televizyondan yada bir yerden kuş sesi gelmesi ve ben ara sıra telefondan dişi kuş sesi açmam hariç hiç ötmüyor yani sadece bir kuş sesi gelince ötüyor bu anormal bişey midir bir hastalık belirtisi midir? Ve 1 aydır bende 1 aydır böyle 3-5 gündür olan bişey değil. Ortama alışmadı desem benle çok içe içe hiç bi sıkıntısı yok. Ne yapmam lazım sorun nedir?

Bazısı çok ötüyor diye şikayet eder.. :)
Sürekli kuş sesi dinletirsen ötmeye alışır bence..

test etmek için ona muhabbet kuşu sesi açın

ötmesinde bi sıkıntı yok zaten dediğim gibi muhabbet kuşu sesi açınca ortalığı inletiyor öterek, ama normal zamanda ötmemesi bir hastalığa mı işaret diye merak ettim sadece yoksa saolsun başımızı şişirmiyor hiç, hakkını yemeyelim :)

Son düzenleme:
Kuşunuz erkekmi acaba eğer dişi ise çok ötmez diye düşünüyorum erkekler genelde kafa ütülüyor :)

ne güzel uysal işte fazla asildir :D ondandır benimkilerde gece karanlıkta bile inzivaya çekilip sessiz sessiz ötüyorlar :D dikkatlerini dağıtıyım sussunlar die 40 takla atıyorum.

amin :) bu şekilde mutluysanız sorun yok biraz büyüyünce bi eş alırsınız yanına açılır.hatta şimdiden aynı yaş alın onuda alıştırın.

şimdilik biraz yalnız takılsın hevesimi alayım kendime alıştırayım iyice, büyüsün yaza doğru kızgın bir dişi almayı düşünüyorum yanına

Geri