Karadeniz Pet

Kuş sürekli ağzını açıp açıp kapatıyor .

Erti

Meraklı Üye
Nedeni ne olabilir arkadaşlar ?

Benim kuşlarda yapıyor ara ara çok uçar yorulur veya korkarsa yapıyor ve sıcaktan bunaldığı zaman bildiğim kadarıyla

ayni sorun benim kustada var ama benimkisi her musait oldugu zaman agzini acip kapiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tam bilmemek kaydı ile solunum problemi olabilir ama emin değilim
ewt agzını normalden fazla acı kabatıyosa bu sırada hırıltısı varsa ve kuyruk asagı yukarı sallanıyosa ucarken cabuk yoruluyosa dedıgınız gıbıde olabılır ıyı gozlemlemek gerek:)

ewt agzını normalden fazla acı kabatıyosa bu sırada hırıltısı varsa ve kuyruk asagı yukarı sallanıyosa ucarken cabuk yoruluyosa dedıgınız gıbıde olabılır ıyı gozlemlemek gerek:)

suan dikkatimi cekti kafesinde agzini acip kapamiyor ama disari cikinca agzini acip kapiyor ve surekli halsiz duruyor. ev yeni boyandi ve koltuklar degisti acaba adapte olmada zorluk cekiyor olabilirmi

tiner yok ama boya kokusu biraz az var . suan kafesinde ve cok konuskan ama disari cikinca cok halsiz.. anlamakta gucluk cekiyorum

Salam menim quslar da aqzini acib kapiyir .bence sicakdan. Birde arkadaslar kuslarim cift onlara banyoluk koysam yyikansalar yumurtlamalari gecike bilirmi?

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim kus simdilik duzeldi eskisi kadar halsiz degil ama agzini acip kapiyor hâla bide kanatlarinida aciyor bu sefer sicaktan olduguna eminim sahin kardes sende yeni bi konu ac orda cevap verirler sana

Senin kusun duzeldiyine sevindim

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu sıcak havalarda normal. Kuşlarda biz insanarlarda olduğu gibi dışarı ter atma şansları yok. buda vicutlarında hararet yapıyor ve tepki olarak ağız açıp kapama, kanatları açık tutma vs... gibi tepkiler verebiliyorlar. Bize düşen sık sık banyo imkanı sunmak

Merhaba,
Benim muhabbet kusum da sureklı agız acıp kapatıyor ve bunu cok seri hareketler halinde yapıyor sanki agzında birsey varmıs da onu cıkarmaya calısırmıs gibi. Cok halsiz, yemek yemiyor, surekli basını govdesine gömüp uyuyor, dışkıda bir problem yok, gozlerde burunda bir akıntı yok. Yaklasık iki ay once daha buyuk yeni bir kafes aldık ondan sonra kasınmaya baslamıstı, kafesi dezenfekte ettik. Onunla bir ilgisi var mı bilmiyorum. Evin acık mutfak olusundan kokularla ilgili bir sorun mu yasıyor onu da bilmiyorum. Olabildigince cereyandan uzak tutuyorum. Yedigimiz herseye ilgisi vardı acaba zehirlendimi diyorum. Bugun veterinere gittik sadece vitamin ve parazit damlası verdi. Agız acıp kapatmasıyla ilgilenmedi bile ama ben onun bunu sıcaktan yapmadıgını biliyorum. Kusumu kaybetmekten cok korkuyorum, lutfen bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylasınız. Tesekkur ederim

Parazit ilacını kullanın. Sonrasnda probiyotik takviyesi yapın. Eğer 3-4 gün içinde sorun devam ederse ağzını açıp kapatırken videosunu çekip paylaşın.

Parazit ilacını kullanın. Sonrasnda probiyotik takviyesi yapın. Eğer 3-4 gün içinde sorun devam ederse ağzını açıp kapatırken videosunu çekip paylaşın.
Sanırım sorun parazitmiş, kaşınması giderek azaldı, belki de uyuyamadığından o kadar halsizdi diye düşünüyorum. haftaya tparazit ilacı tekrarı için veterinere gideceğiz. Ağız hareketi azaldı. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Güzel haber geçmiş olsun.
Herkese merhaba, maalesef problemler nüksetti. Bugün kuşlar konusunda uzman bir veterinere gittik. Sizlerle de paylaşmak istedim. Cok detaylı bir muayene yapıldı, göz kulak ağız kiloya bakıldı, tüy örneği alındı ve dışkıda megabakteri adı verilen bir çeşit maya mantarına rastlandı. Benim kuşumdaki belirti halsizlik, kilo kaybı, kaşıntı ve tekrar eden ağız hareketiydi. Kanatlılarda sık karsılasılan bir durummuş. Bazı kuşlar ishal olarak da belirti verebiliyormuş ancak biz de oyle bir sey olmadı. Ağız hareketinin sebebi hastalığın sindirim sistemini etkilemesindenmiş, megabakteri mide mukozasını kastan ayırıyormuş. Yediklerini sindiremiyormuş. Göğüs kemiği zayıflıktan çıkıklaşmış, 36-38 gr olması gerekirken 32 gr çıktı. 12 günlük tedavi süresi var, yemini değiştireceğiz, kafesi tekrar tekrar temizleyeceğiz, bir nevi savaş vereceğiz ve inşallah kazanacağız!

Herkese merhaba, maalesef problemler nüksetti. Bugün kuşlar konusunda uzman bir veterinere gittik. Sizlerle de paylaşmak istedim. Cok detaylı bir muayene yapıldı, göz kulak ağız kiloya bakıldı, tüy örneği alındı ve dışkıda megabakteri adı verilen bir çeşit maya mantarına rastlandı. Benim kuşumdaki belirti halsizlik, kilo kaybı, kaşıntı ve tekrar eden ağız hareketiydi. Kanatlılarda sık karsılasılan bir durummuş. Bazı kuşlar ishal olarak da belirti verebiliyormuş ancak biz de oyle bir sey olmadı. Ağız hareketinin sebebi hastalığın sindirim sistemini etkilemesindenmiş, megabakteri mide mukozasını kastan ayırıyormuş. Yediklerini sindiremiyormuş. Göğüs kemiği zayıflıktan çıkıklaşmış, 36-38 gr olması gerekirken 32 gr çıktı. 12 günlük tedavi süresi var, yemini değiştireceğiz, kafesi tekrar tekrar temizleyeceğiz, bir nevi savaş vereceğiz ve inşallah kazanacağız!
Çok geçmiş olsun, biran önce atlatır inşallah..

Geri