Karadeniz Pet

Kuşa Alışveriş(Tavsiyeleriniz)

kaan1903

Meraklı Üye
Arkadaşlar yarın kuşa alışverişe çıkıyorum..1bucuk hafta oldu alalı biraz daha alıştı.
Alacaklarımı yazıyorum eklemek istediğiniz yada doğru bulmadığınız olursa yorum yapınız..
Teşekkürler..

1) Biraz nijer (2-3günde bir vercem iyi gelir diye)
2)Yulaf
3) Salıncak
4)Banyoluk
5)Kalamar kemiği
6)Bocunluklu top
7) Sizlerin ekleyecekleri varsa bildiriniz teşekkürler

NOT: KUŞUMUZ TEK, KUŞ KUMU ALMALIMIYIM (KUŞ 3-4 AYLIK CİVARI)

Son düzenleme:
Arkadaşlar yarın kuşa alışverişe çıkıyorum..1bucuk hafta oldu alalı biraz daha alıştı.
Alacaklarımı yazıyorum eklemek istediğiniz yada doğru bulmadığınız olursa yorum yapınız..
Teşekkürler..

1) Biraz nijer (2-3günde bir vercem iyi gelir diye)
2)Yulaf
3) Salıncak
4)Banyoluk
5) Sizlerin ekleyecekleri varsa bildiriniz teşekkürler

Kuş tek mi çift mi ona göre liste verelim bizde :D

Kalamar Kemiği, Dal Darı, Keten Tohumu, Vitamin, Bit Spreyi ve kaliteli bir yem alın.

Kuş tek mi çift mi ona göre liste verelim bizde :D

kuşumuz tek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:36 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

Kalamar Kemiği, Dal Darı, Keten Tohumu, Vitamin, Bit Spreyi ve kaliteli bir yem alın.

evet kalamar kemiğini alcam buraya eklemeyi unutmuşum hemen düzeltiyorum.
Dal darı ve keten tohumunun faydaları nelerdir?

hocam kuşunuz tek kalıcaksa kesinlikle bi tane top almanızı tavsıye edıyorum slıncagı da aynasız olsun. ayna varsa da cıkarın ustunden. topu da zaten petshoplarda var ıcınde boncuk olur. birde ayrıca onu bı bakır tel ile kafese asın kuşunuz çok oynayacaktır.

burdakı benım kusum salıncak da bellı topu da böyle bıseyler alıp takarsanız kusunuzun canı skılmıyacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=JDbkipgqJa0

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam kuşunuz tek kalıcaksa kesinlikle bi tane top almanızı tavsıye edıyorum slıncagı da aynasız olsun. ayna varsa da cıkarın ustunden. topu da zaten petshoplarda var ıcınde boncuk olur. birde ayrıca onu bı bakır tel ile kafese asın kuşunuz çok oynayacaktır.

burdakı benım kusum salıncak da bellı topu da böyle bıseyler alıp takarsanız kusunuzun canı skılmıyacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=JDbkipgqJa0

Ayna yok hocam kullanmam zaten..Topu da ekliyorum listeye yorumunuz için teşekkürler

Tek kuşa nijer tohumu vermek pek uygun olmaz.

Kuş kumu için küçük yemlikler var.
İki tane tünek. (Tünekleri ayda 1 kez değiştiriyorum.)
Oynaması için bilardo topu şeklinde oyuncak anahtarlık al. (Yuvarlak nesnelere ilgileri çok.)
Kafes tülü
Parazit önleyici toz. (Spreyden memnun kalınmıyor pek.)
Kafes temizliği için alkol içermeyen ıslak bez. Kurulamak için kağıt havlu.
Bulabilirsen Sera Minerals al. Haftada üç kez yarım suluğa 10 damla.

kuşumuz tek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:36 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

evet kalamar kemiğini alcam buraya eklemeyi unutmuşum hemen düzeltiyorum.
Dal darı ve keten tohumunun faydaları nelerdir?

ayna uzak tut
halkalı oyuncak ve merdiven al
mutlaka oyuncak bi kuş al
bi tane zil koy kafese
salıncak ben olsam koymam ki koymadım hiç bende tek besliyorum ve kuşum konuşuyor oyuncağa duyacağı ilgiyi sana duyar en azından :D

Tek kuşa nijer tohumu vermek pek uygun olmaz.

Kuş kumu için küçük yemlikler var.
İki tane tünek. (Tünekleri ayda 1 kez değiştiriyorum.)
Oynaması için bilardo topu şeklinde oyuncak anahtarlık al. (Yuvarlak nesnelere ilgileri çok.)
Kafes tülü
Parazit önleyici toz. (Spreyden memnun kalınmıyor pek.)
Kafes temizliği için alkol içermeyen ıslak bez. Kurulamak için kağıt havlu.
Bulabilirsen Sera Minerals al. Haftada üç kez yarım suluğa 10 damla.

tamam hocam bazıları var zaten diğerlerine de ekledim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

ayna uzak tut
halkalı oyuncak ve merdiven al
mutlaka oyuncak bi kuş al
bi tane zil koy kafese
salıncak ben olsam koymam ki koymadım hiç bende tek besliyorum ve kuşum konuşuyor oyuncağa duyacağı ilgiyi sana duyar en azından :D

peki hocam yorumunuz için teşekkür ederim

Arkadaslar gerekli olan her seyi yazmislar ama ben acil bir durum dahilinde evde bulunmasi icin vitaform ve avidiare adli ilaclari da almanizi oneririm. Avidiare ishal icin, vitaform da soguk alginligi, halsizlik gibi durumlarda kullanilabilir. Bir de kaliteli bir mama alirsaniz super olur. Ben witte molen nemli mama kullaniyorum, tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Arkadaslar gerekli olan her seyi yazmislar ama ben acil bir durum dahilinde evde bulunmasi icin vitaform ve avidiare adli ilaclari da almanizi oneririm. Avidiare ishal icin, vitaform da soguk alginligi, halsizlik gibi durumlarda kullanilabilir. Bir de kaliteli bir mama alirsaniz super olur. Ben witte molen nemli mama kullaniyorum, tavsiye ederim.

peki hocam not aldım yazdıklarınızı..Mama konusunda bulamazsam o markayı alternatif olarak tavsiyeniz varsa onu da not alabilirim.
Yorumunuz için teşekkürler

Versele laga yem.Sera vitamin plus.Darı dalı 1 paket.Kaliteli kuş kumu.Doğal tünek.Savic marka bit sreyi.Bunları genelde petshpta bulamazsın çünkü nerde dandik şey var onu satarlar.Nette bulabilirsin ama.biraz tuzlu olur fakat farkı görürsün

Versele laga yem.Sera vitamin plus.Darı dalı 1 paket.Kaliteli kuş kumu.Doğal tünek.Savic marka bit sreyi.Bunları genelde petshpta bulamazsın çünkü nerde dandik şey var onu satarlar.Nette bulabilirsin ama.biraz tuzlu olur fakat farkı görürsün

hocam bahsettiğiniz yem normal kabuklu yem gibi mi yoksa daha mı farklı?

hocam bahsettiğiniz yem normal kabuklu yem gibi mi yoksa daha mı farklı?

evet normal kabuklu yem.bu yemi tadan kuş bayılıyor.mesela vitakraftta kalitelidir ama türkiyeye sadece tek çeşit yem getiriyor avustralyan diye..oda çok ağır yem.elimde kaldı resmen 1kg yem

bende öyle düşünüyorum fakat korkar diye yapmak istemedim siz yapıyor musunuz? Korkuyor mu?

Ben yapmadım ama yapmayı düşünüyorum çünkü banyoluğun yanına bile yaklaşmıyor.Bir başka çözüm de(kuşu yıkamak için)marul yaprağını ıslatıp kuşu onunla hafif bir şekilde silmekmiş,kanatlarını,kanat altlarını falan.

Geri