petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusacakmis gibi hareketleri neden yapiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve edk tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. edk

edk Guest

Arkadaslar yaklasik 2 aylik yavru erkek kusum son iki gundur bazen ara sira (dun 1 defa - bugunde yine yaptigini gordum) kusacakmis gibi boynunu yukari kaldirma hareketleri yapiyor. Dun gordugumde birkac yem tanesi agzina geldigini gordum ve tekrar yedi. Bugun ayni hareketi yapti ama birsey cikmadi. Yem olarak normal kabuklu yem ve ishal olmasin diye bir yemliktete kanarya yemi yani icinde aspur olan yem veriyorum, cogunlukla aspurlari yedigini goruyorum. Ayrica bir yemliktete siyah kus graniti bunuyor. Hareketlerinde hicbir sikinti yok gayet hareketli masallah yem yemesindede sikinti yok ama yesillik veya meyve yemiyor verdigim halde. Kafesinde aynada yok ayna var diye kusuyor desem oda yok. Sizce bu tur hareketi neden yapiyor olabilir? Devamli degil ama dun ve bugun gordum yaptigini.

#1 edk, 8 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Eylül 2014
  2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Verdiginiz yem kalitesiz veya bayatlamıs olabilir.. yem dısında son 2 gündür verdiginiz birseyden kaynaklanıyor olablir..

3. edk

edk Guest

Hayir iki gundur farkli birsey vermedim zaten versemde yemiyor kereta. Yem olarakta petshopdan paket yem almistim kusu aldigimdan buyana ayni yemi kullaniyorum zaten yaklasik 3-4 hafta olmustur ancak. Bittiginde icinde renkli taneler bulunanindan almayi dusunuyorum. Ama iki gun once gaga tasi ve mineral blogu gibi birsey aldim kafesine taktim ondan olabilirmi?

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    kusma cogunlukla bayat ve kalitesiz besinlerden kaynaklanıyor. oyun olarak da yapıyor olabilir.. yavrular yuvalıktayken annelerinden yem istemek icin kafalarını o sekilde sallayabiliyor..

5. edk

edk Guest

Bakalim devamli yapacakmi bu hareketi ilk dun gordum yaptigini. Cok tuylerini kasiyor gagasiyla belki agzina birsey girmistir diye dusunmustum bende.

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    olabilir, yutkunamıyor olma ihtimali de var.

Sayfayı Paylaş