Karadeniz Pet

Kuşla aramdaki güvensizlik

• Konbuyu başlatan Kağan Köse
  • Başlangıç tarihi
K

Kağan Köse

Guest
Merhaba, yaklasık 1,5 ay oldu alalı Şaşkın'ı.. Sesime ve kelimelerime yavaş yavaş karşılık verıyo, ama şöyle bır sorunum var. Kuş elime faşan gelmıyo bı turlu alıstıramıyorum kendıme nasıl yapıcam bılmıyorum. Daha kucuk dıyolar bu kadarı bıle fazla dıyolar ama sabırsız davranıyorum sanırım =) Bu konuda fikir istiyorum

sabırlı olmanız lazım her kuş ele gelecek diye bir kaide yok :) kimileri çok cana yakındır konuşur arkadaş gibi olur ama ele gelmez o kuşun isteğiyle alakalı.. siz sabırlı olup sürekli ilgilenin elinizden marul veya yem yedirmeye çalışın zamanla alışır :)

Ayrica kuşunuzun cinsiyeti ne ? Disi ise dişiler pek ele gelmez , insana cok alışsalar dahi genel de omuzda durmayı severler; tabi bununun istisnai durumlarida var.

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

Kuşum erkek.. omuzuma falan koyuyorum anında ucuyo..perdeyı benden cok sevıyo hemen perdeye yapısıyo :D elımden marul veya kus yemı yemıyo, benı delırtıyo yanı delılıgım sınırden degıl onu opmekten ve sureklı oynamak ıstememden.. her gun duzenlı olarakta ucuruyorum fakat ele mele gel mı yooo :D

Kuşum erkek.. omuzuma falan koyuyorum anında ucuyo..perdeyı benden cok sevıyo hemen perdeye yapısıyo :D elımden marul veya kus yemı yemıyo, benı delırtıyo yanı delılıgım sınırden degıl onu opmekten ve sureklı oynamak ıstememden.. her gun duzenlı olarakta ucuruyorum fakat ele mele gel mı yooo :D

perdeye yapışan kuşlar da çok sinir bozucu olabiliyor :) eski muhabbet kuşlarımdan biliyorum perdeye yapışanlar genelde insana karşı soğuk oluyor ama büyüdükçe perdeye konmamaya başlayabilir :)

Omzuma koyuyorum derken avuçluyor musunuz?En iyi yöntem bence el ile beslemek ,
kanatlarını kesmeyinde!!! ;)

Yok cnm ne kesmesi :) perdeleri çekerim aşağıya daha iyi :) avuclamaya çalışıyorum perdedeyken falan kaciyo ama zar zor yakaliyorum. Nasil elime alistircam bakalim gel deyince gelsin istiyorum ama bu gidisle biraz zor gibi tum gun onla konusuyorum b3nm sirdasim o :)

Sitede biraz araştırma yaptıysan ,söylenenleri doğruca yaparsan kolayca alıştırırsın,yerinde olsam hiçbir şekilde avuclamazdım,avuçlanmayı sevmezler kolay kolay....

İlk önce sunu söyleyin bu bi kopek değil ve gel diyince gelen kus sayisi çok nadirdir. Kusunuzu urkutmeyin. Avuclamaya kalkmayin. Onun ilgisini çeken şeylere ilgi gösterin bence.tabi sabirda en önemlisi sabir olmadan olmaz herşey aninda olamaz. İlgi ve alakayi devam ettirip kusunuzu kendi isteklerinize doğrultusunda değilde onun eglenebilecegi şekilde eğitmeye calisirsaniz basarili olursunuz

Nane ile kandırmayı deneyin
Çoğu kuş taze naneye dayanamıyor :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Yok cnm ne kesmesi :) perdeleri çekerim aşağıya daha iyi :) avuclamaya çalışıyorum perdedeyken falan kaciyo ama zar zor yakaliyorum. Nasil elime alistircam bakalim gel deyince gelsin istiyorum ama bu gidisle biraz zor gibi tum gun onla konusuyorum b3nm sirdasim o :)

Kusu avucluyomusunuz ?

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kardeş bunun için sadece sabır lazım ilgiye devam edersin konusursun ancak öyle .

ha baktın ben ilgilenemicem felan yeter diyorsanda al yanına bir kuş biraz büyüsünler çiftleştirmeye bak meyvelerini konusturursun en azından daha yeme bile düşerkene sende olacak o kuşlar ... anasının elinden alırsın ilk yeme düştügünde elinde tutar daha kolay evcileştirirsin.

Hmm neyse ben sabirliyimdir. Devam edicrm konuşana kadar baktimki konusmadi o zaman dedigini yapabilirim. Tesekkurler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:50 --

Denicem :)

Ac biraktim bugun ilk kez ve elimden yem yedi simdi biraz daha ılımlı davranıyo bana :))) bu tekniği uygulucam yine daha da alisir inş :)

daha fazla ilgi daha fazla sabır gerek :) eminim ki istediğiniz olucaktır

Hayir kuşum daha küçük gagasinin rengi bile daha belirginlesmedi. Bu arada fazla aç birakmadim. 6 7 saat. Kafeste deli gibi yem aradi. Elime kendiliginden de gelmedi, ben yakalayıp elime koydum oyle yedi. Bana karşılık veriyo otuyo vs vs ama elime gelmiyo omzuma gelmiyo perdeye gidiyo hep. Yakalayip elime koymayi omzuma koymayi deniyorum ama bakalim nasil olucak

Geri